NHL: Simon poprvé skóroval v lize a stal se první hvězdou zápasu

7:29
NEW YORK - Hokejový útočník Dominik Simon odstartoval svým prvním gólem v NHL obrat Pittsburghu, který doma porazil New York Rangers 5:2, a byl vyhlášen největší hvězdou zápasu. V nedělním programu soutěže zazářil i Petr Mrázek. Český gólman udržel druhou nulu v sezoně, když kryl 27 střel a dovedl Detroit k výhře 4:0 v Chicagu.

Útočník Dominik Simon (vpravo) v akci. foto: Reuters

NHL: Voráček pomohl asistencemi k výhře Philadelphie, Krejčí skóroval

Simon se gólově prosadil ve svém 16. startu v NHL a premiérovou trefu vstřelil chytající legendě. Třiadvacetiletý pražský rodák skóroval z dorážky, kterou překonal Henrika Lundqvista a vyrovnal ve 34. minutě na 2:2.

Vzápětí udeřil Phil Kessel, který tím zaznamenal 700. bod v soutěži, a v závěrečných sedmi minutách pojistili výhru Sidney Crosby a Carl Hagelin. Mrázek se oklepal z předchozího startu, v němž před týdnem inkasoval pět branek od Tampy Bay, nejlepšího týmu soutěže.

Českému gólmanovi, který naskočil v této sezoně jen do třinácti zápasů, pomohl i skvělý úvod Detroitu. Hosté vedli v sedmé minutě góly Dylana Larkina a Mikea Greena. Zbývající dvě trefy přidali ve třetí části Anthony Mantha a Tyler Bertuzzi, jemuž u prvního gólu v NHL asistoval Martin Frk.

Calgary i bez zraněného Jaromíra Jágra a Michaela Frolíka pokračují ve spanilé jízdě. Kanadský klub, jemuž kvůli chřipce scházel i nejlepší střelec Sean Monahan, uspěl na ledě Caroliny 4:1 a připsal si sedmou výhru v řadě. Brankář Mike Smith zneškodnil 38 střel, dva góly vstřelil obránce Dougie Hamilton.