Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

NHL: Sedlák skóroval poprvé po téměř roce, Mrázek pustil pět gólů

7:07
New York - Útočník Lukáš Sedlák vstřelil ve čtvrtečním utkání NHL první gól sezony, kterým přispěl Columbusu k výhře 4:1 nad Los Angeles, a stal se třetí hvězdou zápasu. Gólman Petr Mrázek držel až do 34. minuty čisté konto, v dalším průběhu ale inkasoval pětkrát z 39 střel a podlehl s Carolinou 4:6 na ledě Montrealu.

Sam Gagner (89) and Lukáš Sedlák (45) z Columbusu slaví. foto: ČTK/AP

Sedlák, který zůstal předchozí dva zápasy jen mezi náhradníky, skóroval poprvé od 20. prosince 2017. Český útočník, který převážně nastupuje ve čtvrté řadě, se od té doby nezapsal do střelecké listiny 53 utkání. Gólový půst ukončil v šesté minutě, když se uvolnil v předbrankovém prostoru a po přihrávce Olivera Bjorkstranda bez problémů vyrovnal na 1:1.

Spoluhráči i trenér Caroliny Rod Brind Amour po utkání chválili Mrázka, který v úvodních dvou třetinách chytil 27 z 29 střel a držel naděje týmu na bodový zisk. Klíčovou pasáží se stala 41. až 45. minuta, v nichž Montreal odskočil ze stavu 2:2 na 4:2. Kanadský klub navíc vstřelil třetí gól jen 22 sekund poté, kdy Andrej Svečnikov svým druhým gólem v utkání vyrovnal.