NHL: Sedlák přispěl gólem k výhře Columbusu, skóroval také Krejčí

7:09aktualizováno  7:32
NEW YORK - Hokejový útočník Lukáš Sedlák odstartoval ve třetí třetině nedělního utkání NHL svým šestým gólem v sezoně obrat Columbusu, který v Ottawě zvítězil 7:6 v prodloužení. David Krejčí po přihrávce Davida Pastrňáka vstřelil jedinou branku Bostonu, který podlehl v Pittsburghu 1:5.

Boone Jenner (38) and Lukáš Sedlák (45) z Columbusu slaví. foto: ČTK/AP

Ottawa i díky dvěma trefám Zacka Smithe a Mikea Hoffmanna vedli po dvou třetinách 5:3, ale ve 42. minutě snížil Sedlák ze sólového úniku, který zakončil bekhendovou kličkou mezi betony. Na českého útočníka navázal za 31 sekund Matt Calvert a skóre překlopil Cam Atkinson, jehož zblokovaná střela přelobovala brankáře Mikea Condona. Domácí ještě stihli vyrovnat, ale v prodloužení ujel Atkinson a blafákem rozhodl.

NHL: Vrbata a Hanzal skórovali. Arizona porazila Tampu Bay 5:3

Pittsburgh si po bezbrankové první třetině vypracoval ve druhé části dvoubrankové náskok, který ve 34. minutě snížil Krejčí. Rodák ze Šterberku si najel do útočného pásma na přihrávku Pastrňáka a tvrdou ranou z pravého kruhu překonal Matta Murrayho. Více střel ale domácí gólman nepustil a celkově si připsal 44 zákroků. Penguins si čtvrté vítězství v řadě pojistli třemi góly v rozmezí 42. až 45. minuty.

Hokejisté Philadelphie otočili na ledě New Yorku Islanders nepříznivý stav 0:2 a uspěli 3:2 v prodloužení. Na vítězné brance se asistencí podílel Jakub Voráček, který obral o puk u pravého hrazení domácího kapitána Johna Tavarese. Kladenský odchovanec poté přihrál Shaynemu Gostisbeherovi, který zpoza branky krásně uvolnil Claudea Girouxe a lídr hostí střelou do odkryté klece rozhodl. Výhru Flyers podpořil jednou asistencí také Radko Gudas.

Výsledky NHL

Detroit - NY Rangers 0:1 v prodl. Branka: 62. Miller. Střely na branku: 21:19. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist (Rangers), 2. Coreau (Detroit), 3. Miller (Rangers).

Pittsburgh - Boston 5:1 (0:0, 2:1, 3:0) Branky: 30. a 43. Sheary, 21. Rust, 42. Hörnqvist, 45. Crosby - 34. Krejčí (Pastrňák). Střely na branku: 36:45. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Sheary, 2. Murray, 3. Crosby (všichni Pittsburgh).

Ottawa - Columbus 6:7 v prodl. (2:2, 3:1, 1:3 - 0:1) Branky: 1. a 6. Z. Smith, 31. a 40. Hoffman, 34. Stone, 53. Turris - 51. a 62. Atkinson, 2. N. Foligno, 11. Harrington, 21. Werenski, 42. Sedlák, 43. Calvert. Střely na branku: 34:29. Diváci: 16.702. Hvězdy zápasu: 1. Z. Smith, 2. Hoffman (oba Ottawa), 3. Wennberg (Columbus).

NY Islanders - Philadelphia 2:3 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1) Branky: 14. Leddy, 25. Quine - 35. Simmonds (Gudas), 42. Provorov, 64. Giroux (Voráček). Střely na branku: 38:47. Diváci: 13.146. Hvězdy zápasu: 1. Giroux, 2. Simmonds (oba Philadelphia), 3. Greiss (Islanders).

Chicago - Vancouver 4:2 (2:0, 0:0, 2:2) Branky: 15. Pánik, 18. P. Kane, 59. Toews, 60. Hossa - 46. Stecher, 46. Horvat. Střely na branku: 35:28. Diváci: 21.689. Hvězdy zápasu: 1. Toews, 2. Pánik, 3. P. Kane (všichni Chicago).

Minnesota - Nashville 2:4 (2:0, 0:1, 0:3) Branky: 3. Granlund, 8. Pominville - 43. a 54. Forsberg, 23. Neal, 59. Johansen. Střely na branku: 23:32. Diváci: 19.087. Hvězdy zápasu: 1. Forsberg (Nashville), 2. Granlund, 3. Pominville (oba Minnesota).

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...