NHL: Sedlák pomohl Columbusu gólem k výhře. Jeho spoluhráč Panarin pětkrát asistoval

10:18
NEW YORK - Hokejový útočník Lukáš Sedlák pomohl v pátečním utkání NHL jedním gólem k výhře Columbusu 5:3 na ledě New Jersey. Hlavním hrdinou vítězů se stal Arťom Panarin, který asistoval u všech pěti branek. Chicago i díky jedné přihrávce Jana Rutty udolalo Buffalo 3:2 v prodloužení. Jednu asistenci zaznamenal i Ondřej Kaše, který s Anaheimem podlehl Minnesotě 2:3 v prodloužení.

Boone Jenner (38) and Lukáš Sedlák (45) z Columbusu slaví. foto: ČTK/AP

Columbus otočil v prostřední části gólový stav z 0:2 na 3:2. Druhou branku týmu vstřelil Sedlák z pravého kruhu a český útočník i vinou zranění skóroval skoro po téměř dvou měsících. New Jersey, do jehož sestavy se potřetí za sebou nevešel Pavel Zacha, ještě vyrovnalo, ale v závěrečné třetině zařídili hostům výhru Alexander Wennberg a Zach Werenski. Panarin vyrovnal v počtu asistencí za zápas klubový rekord Espena Knutsena.

Chicago, které předchozích pět utkání prohrálo, dvakrát smazalo jednobrankovou ztrátu. Ve druhém případě dokonce v oslabení a na začátku gólové akce v 57. minutě stál Rutta. Český obránce našel od pravého hrazení na modré čáře Gustava Forslinga, jehož střílenou přihrávku usměrnil do branky Tommy Wingels. Pět sekund před koncem prodloužení zajistil domácím výhru Forsling, po jehož faulu ale mohl chvíli předtím rozhodnout na druhé straně z trestného střílení Jack Eichel.

Kaše se podepsal v první třetině pod jediný gól. Český útočník přihrál puk Kevinu Royovi, který se z pravého kruhu trefil mezi betony Devana Dubnyka. Minnesota v prostřední části otočila během dvou minut skóre, ale Anaheim si zásluhou gólu Adama Henriquea vynutil v prodloužení. V něm vystřelil hostům druhý bod Matt Dumba v čase 63:43.

New Jersey - Columbus 3:5 (2:0, 1:3, 0:2) Branky: 9. B. Boyle, 15. Johansson, 40. Coleman - 23. Dubois, 26. Sedlák, 35. Harrington, 42. Wennberg, 56. Werenski. Střely na branku: 24:28. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Panarin (Columbus), 2. B. Boyle (New Jersey), 3. Wennberg (Columbus).

Washington - NY Rangers 4:2 (1:0, 1:1, 2:1) Branky: 1. Beagle, 32. Bäckström, 57. Niskanen, 59. T. Wilson - 40. Grabner, 50. Fast. Střely na branku: 40:29. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Niskanen, 2. Holtby, 3. T. Wilson (všichni Washington).

Nashville - Vegas 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 2:0 - 0:0) Branky: 36. Järnkrok, 49. Arvidsson, 55. Bonino - 7. W. Karlsson, 35. J. Neal, 60. Haula, rozhodující sam. nájezd R. Smith. Střely na branku: 44:39. Diváci: 17.125. Hvězdy zápasu: 1. Arvidsson, 2. Bonino (oba Nashville), 3. R. Smith (Vegas).

Chicago - Buffalo 3:2 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0) Branky: 29. DeBrincat, 57. Wingels (Rutta), 65. Forsling - 20. Pominville, 31. Okposo. Střely na branku: 51:28. Diváci: 21.542. Hvězdy zápasu: 1. Forsling, 2. Wingels (oba Chicago), 3. Lehner (Buffalo).

Anaheim - Minnesota 2:3 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1) Branky: 10. K. Roy (Kaše), 54. Henrique - 35. Zucker, 37. Mitchell, 64. Dumba. Střely na branku: 28:31. Diváci: 16.471. Hvězdy zápasu: 1. Dumba (Minnesota), 2. Henrique, 3. Montour (oba Anaheim).