NHL: Roman Polák dopomohl asistencí Torontu k vítězství ve hře o postup do play off

7:11
NEW YORK - Český útočník Jiří Hudler si v pondělním utkání NHL připsal asistenci u jediného gólu hokejistů Dallasu, díky němuž Stars porazili San Jose 1:0. Jednu asistenci zaznamenal také obránce Roman Polák z Toronta, které v důležitém souboji o postup do play off zvítězilo 4:2 nad Bostonem.

Toronto proti Bostonu při zápase NHL foto: Reuters

Třiatřicetiletý Hudler naskočil do druhého zápasu poté, co předchozích pět proseděl pouze na tribuně v roli náhradníka. V pondělí odehrál devět minut a padesát jedna sekund, stihl dvakrát vystřelit na branku a ve třicáté páté minutě byl na ledě u rozhodujícího okamžiku utkání.

Dallas, v jehož dresu nechyběli ani Radek Faksa a Aleš Hemský, na několik sekund zamkl soupeře v útočném pásmu, Adam Cracknell si z rohu kluziště povyjel až k modré čáře, udělal kličku a jeho střelu před brankou tečoval Curtis McKenzie. Hudlerovi připsali statistici druhou asistenci.

NHL: Plekanec přišpěl k výhře Montrealu nad Ottawou. Na gól čekal dvacet utkání

V bitvě mezi Torontem a Bostonem vstřelily oba celky jeden gól v první třetině a pak dlouhou dobu kralovali na ledě oba gólmani. Když už se zdálo, že zápas dospěje do prodloužení, byl v 58. minutě vyloučen hostující útočník Dominic Moore a Maple Leafs 117 sekund před třetí sirénou gólem v přesilové hře zlomili nerozhodný stav 1:1.

Domácí vzápětí přidali další dva góly do prázdné branky při power play, přičemž na tom druhém se podílel Polák. Deset sekund před koncem pak hříšník Moore korigoval skóre na konečných 4:2.

David Pastrňák ani David Krejčí se v dresu Bruins do statistik nezapsali a oba byli na ledě u dvou inkasovaných gólů. Pastrňák nebodoval poprvé po jedenácti zápasech, v nichž zaznamenal patnáct bodů za šest gólů a devět asistencí.

První zápas v letošní sezoně odehrál za Arizonu obránce Zbyněk Michálek, jenž byl před pár dny povolán z farmy. Čtyřiatřicetiletý bek strávil na ledě v Nashvillu téměř šestnáct minut a nebyl u žádného ze tří inkasovaných gólů, kvůli nimž Coyotes prohráli 1:3.

Premiéru v letošním ročníku NHL prožil také útočník Tomáš Nosek z Detroitu, který podlehl 1:2 Buffalu. Porážku neodvrátil ani brankář Petr Mrázek, který pochytal dvacet osm z třiceti střel Sabres.

Statistika NHL:

Toronto - Boston 4:2 (1:1, 0:0, 3:1) Branky: 15. Rielly, 59. Bozak, 59. Nylander, 60. Kadri (Polák) - 8. Backes, 60. Moore. Střely na branku: 30:35. Diváci: 19.347. Hvězdy zápasu: 1. Andersen, 2. Bozak (oba Toronto), 3. Rask (Boston).

Detroit - Buffalo 1:2 (0:1, 1:1, 0:0) Branky: 33. Tatar - 11. Eichel, 29. Moulson. Petr Mrázek odchytal za Detroit 59 minut, z 30 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 93,3 procenta. Střely na branku: 35:30. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Lehner (Buffalo), 2. Green (Detroit), 3. O'Reilly (Buffalo).

Edmonton - Los Angeles 2:0 (2:0, 0:0, 0:0) Branky: 2. Maroon, 13. Lucic. Střely na branku: 31:35. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Talbot, 2. McDavid, 3. Lucic (všichni Edmonton).

Dallas - San Jose 1:0 (0:0, 1:0, 0:0) Branka: 35. McKenzie (Hudler). Střely na branku: 20:30. Diváci: 17.687. Hvězdy zápasu: 1. Lehtonen, 2. McKenzie (oba Dallas), 3. Dell (San Jose).

Nashville - Arizona 3:1 (0:0, 2:0, 1:1) Branky: 37. a 47. Ellis, 26. Arvidsson - 57. Ekman-Larsson. Střely na branku: 31:26. Diváci: 17.113. Hvězdy zápasu: 1. Ellis, 2. Rinne, 3. C. Smith (všichni Nashville).

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...