NHL: Rittich inkasoval čtyřikrát během deseti minut. Frolík skóroval

7:07
NEW YORK - Hokejový brankář David Rittich inkasoval ve středečním utkání NHL čtyřikrát během deseti minut a s Calgary prohrál na ledě Colorada 2:5. Kanadský klub promarnil v zápase dvoubrankový náskok, který měl v úvodu druhé třetiny po trefě Michaela Frolíka. Rittich kryl 29 střel.

Brankář David Rittich během zápasu Calgary Flames a Colorado Avalanche. foto: ČTK

Frolík vstřelil Coloradu gól i před týdnem a pomohl tím Calgary k výhře 5:1. Český útočník tentokrát zakončil zblízka bekhendem pohlednou kombinaci celého útoku a desátou trefou sezony zvyšoval náskok týmu na 2:0. Jenže domácí v rozmezí 29. až 39. minuty otočili skóre čtyřmi góly.

Výsledky NHL

Montreal - NY Islanders 3:1, Tampa Bay - Buffalo 1:2 v prodl., St. Louis - Detroit 2:1, Colorado - Calgary 5:2 a Vancouver - NY Rangers 5:6 v prodl.

Rittich inkasoval první dvě branky v rozmezí 68 sekund po střelách z levého kruhu. Nathan MacKinnon našel v přesilové hře volné místo u bližší tyče, Nikita Zadorov se trefil na opačnou stranu. Při třetím gólu Colorado vyšachovalo hostující obranu a Tyson Barrie střílel do zcela odkryté branky. Vydařenou pasáž domácích korunoval po další hezké akci Matt Nieto. Zbývající gól padl v závěr při powerplay.

Rittich nastoupil poprvé od 21. února, ve kterém schytal sedmigólový příděl od Vegas. I když začal jihlavský odchovanec dobře a v úvodní třetině kryl jedenáct střel, tak nakonec Calgary prohrálo s českým gólmanem v brance počtvrté v řadě a vypadlo z postupové osmičky do play off. Na tu ztrácí jeden bod.