NHL: Rittich dovedl Calgary k výhře, skóroval Zacha a Voráček

7:07
NEW YORK - Hokejový brankář David Rittich kryl ve čtvrtečním utkání NHL třicet střel a dovedl Calgary k výhře 3:2 na ledě New Jersey. Jihlavského odchovance jednou překonal Pavel Zacha, který skóroval poprvé od 23. prosince. Nejproduktivnější český hráč v soutěži Jakub Voráček pomohl Philadelphii gólem k výhře 5:3 nad Montrealem a bodoval v sedmém zápase v řadě.

Útočník New Jersey se snaží skórovat přes Davida Ritticha. foto: Reuters

Rittich nastoupil v NHL od začátku utkání posedmé a v každém z těchto startů Calgary bodovalo (pět výher a dvě prohry po samostatných nájezdech). Klíčovou pasáží se v New Jersey stala prostřední část, ve které se hosté po bezbrankové první třetině ujali vedení 3:1. Český gólman inkasoval pouze z hole Taylora Halla, který z dorážky vyrovnal na 1:1.

NHL: Pastrňák bodoval podesáté v řadě, Pavelec střídal Lundqvista

Zacha zdramatizoval zápas ve 48. minutě nádherným gólem v přesilové hře. Brněnský rodák převzal na hranici brankoviště puk a zády k Rittichovi překonal svého krajana bekhendem mezi bruslemi. Český útočník zastavil sérii sedmnácti utkání bez vstřelené branky a připsal si čtvrtý zásah v sezoně.

Také Voráček se prosadil v početní výhodě, když se při vyloučení Tomáše Plekance trefil přesně z pravého kruhu. Kladenský odchovanec jedenáctým zásahem sezony zlomil v úvodní minutě třetí třetiny nerozhodný stav 2:2. Voráček v posledních sedmi utkáních nasbíral deset bodů (3+7) a v produktivitě soutěže je pátý.

výsledky nhl

Buffalo - NY Islanders 4:3, Philadelphia - Montreal 5:3, Ottawa - Nashville 4:3 v prodl., St. Louis - Colorado 6:1, Minnesota - Arizona 3:4 v prodl., Chicago - Dallas 2:4, Tampa Bay - Vancouver 5:2, New Jersey - Calgary 2:3, utkání San Jose - Vegas se ještě hraje