NHL: Plekanec za Toronto poprvé bodoval

7:06
NEW YORK/PRAHA - Útočník Tomáš Plekanec ve třináctém utkání za Toronto poprvé bodoval. Ve středečním zápase NHL přispěl nahrávkou k výhře hokejistů Maple Leafs 4:3 nad Floridou. Toronto díky 27. domácímu vítězství a celkově 46. triumfu v sezoně vytvořilo nové klubové rekordy.

Tomáš Plekanec (vpravo). foto: Reuters

Maple Leafs fanoušky poprvé potěšili ve čtvrté minutě zásluhou Mitchella Marnera, u jehož gólu asistoval kladenský rodák. Ve 14. minutě vedl kanadský celek už o tři branky.

NHL: Faksa a Pastrňák vstřelili gól. Zacha bodoval potřetí za sebou

Útočník Jonathan Huberdeau však ke konci úvodní části snížil a v 36. minutě druhý zásahem večera stáhl ztrátu na rozdíl jediného gólu. Vítěznou trefu Toronta obstaral v 52. minutě jubilejním 200. zásahem v soutěži forvard James van Riemsdyk. Za Panthers snížil útočník Jevgenij Dadonov.

Washington zdolal New York Rangers 3:2 v prodloužení, které rozhodl ruský centr Jevgenij Kuzněcov. Capitals vyhráli pátý duel v řadě. V sestavě Washingtonu se z českých hráčů představil pouze obránce Michal Kempný, další bek Jakub Jeřábek a útočník Jakub Vrána zůstali mezi náhradníky.

Na straně Rangers odehrál čtvrté utkání osmnáctiletý Filip Chytil, který si v pondělním souboji proti Capitals připsal první bod v NHL. Tentokrát vyšel bodově naprázdno a zaznamenal jen záporný bod do kolonky plus/minus. Brankář Ondřej Pavelec kryl záda Henriku Lundqvistovi ze střídačky.