NHL: Plekanec vstřelil desátý gól sezony, Washington vyhrál základní část

8:01
NEW YORK - Hokejový útočník Tomáš Plekanec vstřelil ve středečním utkání NHL desátý gól sezony, kterým ale neodvrátil prohru Montrealu 1:2 v Buffalu. Washington se podruhé za sebou stal majitelem Prezidentského poháru za prvenství základní části. Zisk trofeje si zajistil výhrou 2:0 nad New Yorkem Rangers.

Tomáš Plekanec za Montreal Canadiens. foto: Reuters

Buffalo vedlo trefami Rasmuse Ristolainena a Tylera Ennise po dvou třetinách 2:0, ale zápas zdramatizoval po 46 sekundách závěrečné části Plekanec. Kladenský odchovanec stál na konci hezké kombinace a povedenou bekhendovou kličkou snížil. Čtyřiatřicetiletý útočník, který celou svou kariéru v NHL spojil s Montrealem, zaznamenal v jeho dresu 226. gól a v klubové tabulce střelců se posunul na šestnácté místo.

První gól Washingtonu dal ve 35. minutě v přesilové hře Justin Williams tečí střely Alexandra Ovečkina a v úvodu třetí třetiny pojistil vedení z přečíslení Jevgenij Kuzněcov. Výhru podpořil 24 zákroky Braden Holtby, který podeváté v sezoně vychytal nulu a v této statistice je mezi brankáři nejlepší. Rangers šetřili několik opor na play off, protože výsledek by na jejich umístění už nic nezměnil.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.