Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

NHL: Pittsburgh podlehl Washingtonu. Prohrál popáté v řadě

7:11
NEW YORK - Hokejisté Pitsburghu si připsali ve středečním utkání NHL pátou porážku v řadě, když ve Washingtonu podlehli gólem z předposlední minuty 1:2. Zápas nedohrál Jevgenij Malkin za nevybíravý faul ramenem do hlavy T.J. Oshieho, který po návratu z ošetřovny rozhodl v čase 58:46.

Alexandr Ovečkin a Brian Dumoulin během zápasu Pittsburgh Penguins proti Washington Capitals. foto: Reuters

Druhou velkou hvězdou Washingtonu byl brankář Braden Holtby, který zneškodnil 41 ze 42 střel. Inkasoval pouze v úvodní třetině z hole Sidneyho Crosbyho. Obhájce Stanleyova poháru vyrovnal trefou Alexandra Ovečkina, který skóroval podvanácté a dotáhl se v tabulce střelců NHL na vedoucího Davida Pastrňáka.

Výsledky NHL

Washington - Pittsburgh 2:1, Anaheim - Calgary 3:2 a Colorado - Nashville 1:4.

Do zápasu zasáhli čtyři čeští hokejisté. V dresu vítězů hrál po druhé za sebou ve čtvrté formaci Jakub Vrána, jehož místo v elitní řadě opět zaujal po boku Ovečkina Dmitrij Jaškin. V obraně Washingtonu nastupoval Michal Kempný. Na druhé straně bojoval Dominik Simon. Nikdo z nich nebodoval.