NHL: Pittsburgh bez Crosbyho smazal dvoubrankové manko, přesto prohrál

7:19
NEW YORK - Hokejisté Washingtonu zvítězili v pondělním utkání play off NHL na ledě Pittsburghu 3:2 v prodloužení a snížili stav série 2. kola na 1:2 na zápasy. Capitals měli nakročeno k výhře už v základní hrací době, Penguins ale dokázali dvěma góly v předposlední minutě při hře bez brankáře smazat dvoubrankové manko.

NHL: Washington Capitals vs. Pittsburgh Penguins foto: Reuters

Hosty poslal do vedení ve 14. minutě Nicklas Bäckström v dvojnásobné přesilovce. V polovině třetí třetiny zvýšil na 2:0 Jevgenij Kuzněcov. Jenže na začátku 59. minuty snížil při power play Jevgenij Malkin a za dalších 48 sekund při pokračující hře 6 na 5 vyrovnal obránce Justin Schultz.

NHL: Washington Capitals vs. Pittsburgh Penguins

Capitals se ale ze ztráty dvougólového vedení dokázali vzpamatovat. Pomohl jim domácí obránce Trevor Daley, který byl hned v úvodu prodloužení vyloučen za držení a nabídnutou přesilovou hru po 33 sekundách přetavil ve vítězný gól obránce Kevin Shattenkirk.

Penguins hráli většinu zápasu bez lídra Sidneyho Crosbyho. Kapitán Pittsburghu, jehož v kariéře trápí otřesy mozku, odstoupil ze hry v 6. minutě první třetiny poté, co ho po úniku dva na jednoho fauloval krosčekem do hlavy Matt Niskanen. Americký obránce dostal trest na pět minut a do konce utkání.