NHL: Pastrňák se blýskl třemi asistencemi. Frk dal gól i díky Krejčímu

8:22
NEW YORK/PRAHA - Hokejový útočník David Pastrňák pomohl v úterním utkání NHL Bostonu třemi asistencemi k výhře 6:5 v prodloužení nad Detroitem. Za poražené skóroval Martin Frk. Hlavním hrdinou zápasu se ale stal Brad Marchand, který vítěznou trefou zkompletoval hattrick a na další dvě branky ještě přihrál.
David Pastrňák (vlevo) během zápasu.

David Pastrňák (vlevo) během zápasu. foto: Reuters

Pastrňák vylepšil své statistiky na 23 gólů a 38 asistencí a překonal své maximum v počtu nasbíraných přihrávek za sezonu (36). Havířovský rodák byl nejdříve na přelomu první a druhé třetiny součástí přesilovkových kombinací, po kterých Boston odskočil z 2:2 na 4:2. Třetí bod si český útočník připsal při gólu na 5:3, když jeho střelu dorazil Marchand.

Detroit v zápase ani jednou nevedl, ale dokázal smazat dvoubrankové ztráty 0:2 a 3:5. Ve druhém případě zásluhou Frka, jehož střela z mezikruží se otřela o chrániče bránícího Davida Krejčího a skončila v brance. Český útočník tím poslal zápas do prodloužení, které v čase 60:34 rozhodl Marchand.

V úterním programu NHL padly ještě dva hattricky. Patrick Laine byl jediným střelcem v Madison Square Garden, kde zařídil Winnipegu výhru 3:0 nad New Yorkem Rangers. Poprvé v kariéře vstřelil tři branky v jednom utkání Nick Bjugstad a díky jeho trefám získala Florida na ledě Tampy Bay bod za prohru 4:5 v prodloužení. U první branky Lightning zaznamenal přihrávku Andrej Šustr.