NHL: Pastrňák pomohl asistencí k výhře Bostonu. Frk se trefil po druhé v řadě

7:04
NEW YORK - Hokejový útočník David Pastrňák se podílel v pondělním zápase NHL jednou asistencí na výhře Bostonu nad Minnesotou 5:3. Kapitán Winnipegu Blake Wheeler zažil druhý čtyřbodový večer v sezoně a nahrávkami se podílel na všech brankách Jets při vítězství 4:1 v Dallasu. Ruský kanonýr Alexandr Ovečkin 12. trefou v sezoně přispěl k vítězství Washingtonu nad Arizonou 3:2 v prodloužení.

8. Couturier (Philadelphia) 15 18 (9+9)

9. Josh Bailey (NY Islanders) 14 18 (3+15)

10. J. Gaudreau (Calgary) 14 18 (3+15)

11. J. Voráček (Philadelphia) 15 18 (3+15)

37. Pastrňák (Boston) 13 14 (8+6)

Pastrňák byl ve 28. minutě u rozhodující akce zápasu. Patrice Bergeron zavezl puk do útočného pásma, přihrál Pastrňákovi, který od mantinelu z vrcholu levého kruhu nabil najíždějícímu obránci Toreymu Krugovi, jenž střelou z první zvýšil na 4:1.

Minnesota na začátku třetí části zásluhou Mikaela Granlunda snížila na 4:2. Finský útočník mohl následně z trestného střílení vstřelit kontaktní gól, ale brankář Tuukka Rask si z jeho pokusem poradil. Wild snížili až v oslabení v 56. minutě, na víc se už nezmohli. Výhru Bruins pojistil do prázdné branky útočník Tim Schaller. Za Boston se prosadilo pět různých střelců.

Wheeler se před osmi dny podílel hattrickem a asistencí na výhře Jets nad Pittsburghem 7:1. Jednatřicetiletý Kanaďan si už v předcházejícím zápase proti Dallasu před čtyřmi dny připsal tři asistence. Winnipeg uspěl ve čtvrtém z posledních pěti zápasů, celkově bodoval poosmé za sebou.

Hokejový útočník Martin Frk se gólem podílel na výhře Detroitu ve Vancouveru 3:2. Frk se trefil podruhé v řadě, celkově popáté v sezoně.

Výsledky NHL

Boston - Minnesota 5:3 (2:1, 2:0, 1:2) Branky: 11. DeBrusk, 13. Valtrano, 26. Kuraly, 28. Krug (Pastrňák), 60. Schaller - 5. Niederreiter, 42. Mikael Granlund, 56. E. Staal. Střely na branku: 34:27. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Chára, 2. Vatrano, 3. Szwarz (všichni Boston).

Toronto - Vegas 4:3 po sam. nájezdech (3:1, 0:1, 0:1 - 0:0) Branky: 5. a 16. Kadri, 10. J. van Riemsdyk, rozhodující sam. nájezd Marner - 5. Neal, 39. R. Smith, 47. Engelland. Střely na branku: 25:28. Diváci: 19.398. Hvězdy zápasu: 1. Kadri, 2. Marner (oba Toronto), 3. Engelland (Vegas).

Washington - Arizona 3:2 v prodl. (1:2, 1:0, 0:0 - 1:0) Branky: 9. Smith-Pelly, 35. Ovečkin, 65. Carlson - 2. Keller, 7. Fischer. Střely na branku: 40:26. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Carlson, 2. Holtby (oba Washington), 3. Wedgewood (Arizona).

Dallas - Winnipeg 1:4 (0:3, 1:0, 0:1) Branky: 25. Jamie Benn - 1. a 60. Scheifele, 6. Laine, 20. Connor. Střely na branku: 34:26. Diváci: 17.895. Hvězdy zápasu: 1. Wheeler, 2. Hellebuyck (oba Winnipeg), 3. Jamie Benn (Dallas).

NY Rangers - Columbus 5:3 (0:0, 1:2, 4:1) Branky: 33. a 60. Grabner, 46. Shattenkirk, 50. Kreider, 52. Bučněvič - 21. Panarin, 25. J. Anderson, 49. O. Bjorkstrand. Střely na branku: 26:25. Diváci: 17.348. Hvězdy zápasu: 1. Zibanejad, 2. Bučněvič, 3. Grabner (všichni NY Rangers).

Vancouver - Detroit 2:3 (0:1, 0:1, 2:1) Branky: 48. D. Sedin, 50. Del Zotto - 5. Helm, 36. Frk, 59. Tatar. Střely na branku: 28:29. Diváci: 17.836. Hvězdy zápasu: 1. Abdelkader (Detroit), 2. Del Zotto (Vancouver), 3. Tatar (Detroit).