NHL: Pastrňák opět skóroval, Jágr kvůli zranění nedohrál

7:35aktualizováno  9:33
New York - David Pastrňák potvrdil střeleckou formu a v NHL skóroval počtvrté v řadě. Český útočník dal dvě branky Bostonu při prohře s Buffalem 4:5 v prodloužení a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Stejné ocenění získal i Radek Faksa, který se dvěma asistencemi podílel na výhře Dallasu 4:3 nad Carolinou. Jaromír Jágr odstoupil v první třetině kvůli zranění v dolní části těla a hokejisté Calgary bez něho prohráli s Minnesotou 2:4.

Vlevo David Pastrňák. foto: ČTK

Pastrňák otevřel z dorážky skóre a na přelomu první a druhé třetiny dalšími dvěma zásahy zvýšil na 3:0 Brad Marchand. Po snížení hostů vrátil Bostonu třígólový náskok ve 32. minutě český útočník, jehož střela z levého kruhu se odrazila od brusle Matta Tennysona do branky. Buffalo si však třemi góly vynutilo prodloužení, které rozhodl Ryan O’?Reilly v čase 62:59.

„Samozřejmě jsme zklamaní,“ uvedl Pastrňák, který má už na kontě šest tref. „Přestali jsme ve třetí třetině hrát a rázem byli všude před námi. Připadalo mi, jako bychom se taky trochu začali bát, přicházeli jsme o puky a nemohli jsme se ani dostat k nim do pásma. Přitom první dvě třetiny jsme hráli dobře. Je to škoda, darovali jsme jim bod. Je to pro nás další lekce,“ dodal. V sestavě Bostonu chyběl zraněný David Krejčí, brzy by se nicméně měl na led vrátit.

Dallas vedl ve 28. minutě 4:0 a Faksa asistoval u druhé a čtvrté branky, kterou v obou případech vstřelil Tyler Pitlick. U první gólové akce zůstal po teči českého útočníka puk volně ležet v brankovišti a Pitlick ho pohotově doklepl do prázdné klece. Další přihrávku si Faksa připsal nahozením na zadní mantinel, kde puk získal Antoine Roussel a skvěle naše před brankou hrdinu zápasu.

Vegas - St. Louis 3:2 v prodl.

„Faksova řada byla nejlepší v zápase. Kontrolovala hru a dělala vše, co chci, aby dělali. Výborně také napadali. Mít třetí formaci, která dá v zápase dva góly, je vždy skvělé,“ rozplýval se kouč Dallasu Ken Hitchcock nad výkonem tria Pitlick-Faksa-Roussel.

Jágr stihl jen čtyři střídání a necelé čtyři minuty, z nichž většinu odehrál v přesilové hře. Do kabiny zamířil v 15. minutě za bezbrankového stavu. „Zatím nevím nic bližšího,“ řekl trenér Calgary Glen Gulutzan. „Je velká škoda, že musel odstoupit. Hrál dobře, měl i šance,“ dodal. Kanadský klub na přelomu druhé a třetí třetiny otočil z 0:1 na 2:1, ale Minnesota v závěrečných devíti minutách získala vedení zpátky.

Hokejisté Pittsburghu pokračují v nevyrovnaných výkonech. Obhájce Stanleyova poháru je ve Východní konferenci s 11 body pátý, ale v sobotu utržil už druhý debakl v sezoně. Po desetigólovém přídělu v Chicagu tentokrát prohráli 1:7 na ledě Tampy Bay. Domácí udeřili šestkrát už do poloviny zápasu. Ondřej Palát připravil čtvrtý gól týmu, když chytře nadzvedl u hrazení hokejku Justinu Schultzovi a puk předložil skórujícímu Braydenu Pointovi.

Kanonádu ale řídil se čtyřmi body za gól a tři přihrávky Steven Stamkos. „Jsem pyšný, jak jsme celý zápas odehráli,“ prohlásil Stamkos. Dvě branky vstřelil Kučerov a oba elitní útočníci Tampy Bay jsou prvními spoluhráči od roku 2001, kteří bodovali ve všech úvodních devíti zápasech sezony. Celkově nasbírali 34 bodů a hlavně jejich zásluhou Lightning vedou celou soutěž.

V patách jim je Los Angeles, které uspělo v Columbusu 6:4 a je stále jako jediný tým v soutěži v této sezoně neporažený v základní hrací době. Vítězný gól vstřelil v předposlední minutě Anže Kopitar. Naopak na výhru stále čeká Arizona, která podlehla Chicagu 2:4 a má jediný bod. V dresu vítězů zůstal mezi náhradníky Michal Kempný. Stejný osud potkal i Dmitrije Jaškina ze St. Louis, který z tribuny sledoval prohru týmu 2:3 v prodloužení ve Vegas.

Svatý grál na suchou kůží na nohou. Přečtěte si, co vám pomůže!

30 uživatelů eMimina mělo možnost otestovat krém na nohy od Manufaktury z kolekce Louka. Pomohl vám na suchou a hrubou pokožku chodidel? Přečtěte...