NHL: Pastrňák bodoval potřetí v řadě. Prohře Bostonu s Rangers ale nezabránil

7:33
NEW YORK - Hokejový útočník David Pastrňák z Bostonu skóroval potřetí v řadě, jeho gól a asistence ale nezabránily prohře Bruins na ledě New York Rangers 2:4. Domácí zvítězili v pátém utkání po sobě. Střelecký účet zápasu otevřel v 10. minutě dvaadvacetiletý ruský útočník Rangers Pavel Bučněvič přesnou střelou pod horní tyč.

Hokejový útočník David Pastrňák z Bostonu bodoval potřetí v řadě. foto: Reuters

O rok mladší Pastrňák odpověděl na jeho trefu 21 vteřin poté, co před brankovištěm pohotově reagoval na odražený puk od mantinelu po střele Patrice Bergerona.

Rozhodující dvoubrankový náskok zařídil v první třetině v rozmezí 29 vteřin americký forvard Jimmy Vesey, který ukončil třízapasový gólový půst. Obě jeho branky padly po důrazné hře před gólmanem Tuukkou Raskem.

Vesey se stal prvním hráčem newyorského týmu, jenž se prosadil dvakrát během 29 vteřin a méně od 14. listopadu 2006. Tehdy Jaromír Jágr vstřelil New Jersey dvě branky za 26 vteřin.

Veseyho druhá trefa byla nakonec vítězná. Boston dokázal v 47. minutě už pouze snížit zásluhou Bergerona, na jehož gólu se podílel i Pastrňák. Dva body pro Rangers pojistil do prázdné branky Rick Nash. Boston venku prohrál potřetí za sebou.