NHL: Palát si připsal dvě asistence, Kämpf debutoval

6:58aktualizováno  7:59
NEW YORK - Hokejový útočník Ondřej Palát se podílel ve čtvrtečním utkání NHL dvěma asistencemi na výhře Tampy Bay 3:1 nad Montrealem. V soutěži debutoval David Kämpf, který ale podlehl s Chicagem ve Vancouveru 2:5. David Pastrňák neuspěl v penaltovém rozstřelu a s Bostonem prohrál ve Washingtonu 3:4 po nájezdech.

Steven Stamkos (91), Vladislav Namestnikov (90) a Ondřej Palát (18) po oslavě gólu. foto: Reuters

Tampa Bay rozhodla v rozmezí 40. až 45. minuty, během kterých třemi trefami otočila skóre z 0:1. Poslední dvě měly podpis Paláta. Český útočník nejdříve asistoval u gólu Braydena Pointa, který se prosadil z dorážky. Poté jeho přihrávku v přesilové hře pět na tři sice zblokoval Tomáš Plekanec, ale k puku měl blíže Palát a posunul ho Vladislavu Naměstnikovovi, který nabil Stevenu Stamkosovi. Kapitán Tampy svým druhým gólem v zápase zpečetil desátou výhru týmu v posledních jedenácti utkáních.

NHL: Pavelec opět zazářil, po roce a tři čtvrtě si připsal si nulu

Kämpf, který podepsal s Chicagem na začátku května dvouletou nováčkovskou smlouvu jako nedraftovaný volný hráč, se postavil do středu třetího útoku. Dvaadvacetiletý odchovanec Chomutova strávil ledě strávil necelých čtrnáct minut a během nich jednou vystřelil, vyhrál šest z jedenácti vhazování a připsal si do statistiky +/- jeden záporný bod. Blackhawks zápas ztratili mezi 33. až 59. minuty, kdy jim Vancouver odskočil z 1:1 na 1:5.

Washington porazil Boston podvanácté v řadě, i když měli hosté zápas dobře rozehraný, ve kterém díky dvěma zásahům Davida Backese vedli 2:0 a 3:2. Capitals vyrovnali gólem Bretta Connollyho z 52. minuty a obrat dokonal Alexandr Ovečkin, který se v rozstřelu prosadil jako jediný. Před ním nevyzrál Pastrňák střelou mezi betony na Bradena Holtbyho. Havířovský rodák nebodoval ve čtyřech z posledních pěti utkání.

výsledky

Washington - Boston 4:3 po sam. nájezdech (0:2, 2:0, 1:1 - 0:0) Branky: 35. a rozhodující sam. nájezd Ovečkin, 33. Eller, 52. Connolly - 2. a 48. Backes, 3. Acciari. Střely na branku: 34:34. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Backes (Boston), 2. Eller, 3. Connolly (oba Washington).

Tampa Bay - Montreal 3:1 (0:0, 1:1, 2:0) Branky: 40. a 45. Stamkos (na druhou Palát), 41. Point (Palát) - 24. Gallagher. Střely na branku: 34:32. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Stamkos, 2. Point, 3. Kučerov (všichni Tampa Bay).

Florida - Philadelphia 3:2 (1:0, 2:0, 0:2) Branky: 7. McCann, 30. MacKenzie, 34. Huberdeau - 53. Laughton, 58. Couturier. Střely na branku: 27:31. Diváci: 17.083. Hvězdy zápasu: 1. MacKenzie, 2. Bjugstad, 3. Reimer (všichni Florida).

Arizona - Toronto 4:7 (2:3, 1:3, 1:1) Branky: 15. Archibald, 16. Perlini, 39. Martinook, 55. Fischer - 30. a 36. Marleau, 9. Hyman, 11. Matthews, 12. Marner, 36. W. Nylander, 58. C. Brown. Střely na branku: 34:33. Diváci: 17.125. Hvězdy zápasu: 1. Marleau, 2. Marner (oba Toronto), 3. Martinook (Arizona).

Vancouver - Chicago 5:2 (1:1, 1:0, 3:1) Branky: 8. a 42. Gagner, 33. a 57. Vanek, 59. Boeser - 12. Schmaltz, 60. Hartman. Střely na branku: 31:32. Diváci: 18.865. Hvězdy zápasu: 1. Vanek, 2. Boeser, 3. Gagner (všichni Vancouver).

Los Angeles - Vegas 2:3 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1) Branky: 9. Gáborík, 56. Doughty - 39. Marchessault, 52. Leipsic, 64. Perron. Střely na branku: 28:39. Diváci: 18.432. Hvězdy zápasu: 1. Marchessault (Vegas), 2. Quick (Los Angeles), 3. Schmidt (Vegas).

San Jose - Calgary 3:2 po sam. nájezdech (1:2, 0:0, 1:0 - 0:0) Branky: 8. a rozhodující sam. nájezd Pavelski, 52. Meier - 5. Hathaway, 16. Backlund. Střely na branku: 32:34. David Rittich odchytal za Calgary celé utkání, inkasoval dvě branky z 32 střel a úspěšnost zásahů měl 93,75 procent. Diváci: 17.562. Hvězdy utkání: 1. Burns (San Jose), 2. Hathaway (Calgary), 3. Meier (San Jose).

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.