NHL: Neuvirth asistoval u vítězné branky, Palát ukončil gólový půst

7:40
NEW YORK/PRAHA - Hokejisté Philadelphie udolali ve čtvrtečním utkání NHL Toronto 3:2 v prodloužení i díky Michalu Neuvirthovi. Český gólman si připsal 29 zásahů i asistenci u vítězné trefy a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Ondřej Palát ukončil téměř dvouměsíční čekání na gól, ale zůstal jediným střelcem Tampy Bay, která doma podlehla Vegas 1:4. David Krejčí ve druhém utkání za sebou zaznamenal dva body.

Český brankář Michal Neuvirth (Philadelphia) zasahuje proti střele Austina Matthewse (Toronto). foto: Reuters

Neuvirth inkasoval první dvě branky zápasu ve druhé třetině v rozmezí 28 sekund. Nejdříve ho překonal ze sólového úniku Connor Brown střelou mezi betony a vzápětí zvýšil z dorážky Frederik Gauthier. Flyers ale v úvodu třetí třetiny rychle smazali ztrátu trefami Nolana Patricka a Waynea Simmondse.

Obrat Philadelphie ve slavnostní večer, kdy vyšplhal ke stropu haly dres Erika Lindrose s číslem 88, korunoval v čase 60:18 Sean Couturier. Vítězné akci předcházel zákrok Neuvirtha, který vychytal Austina Matthewse. Odražený puk převzal Travis Konecny a zavezl ho do útočného pásma, ve kterém pěknou přihrávkou uvolnil Couturiera.

Palát skóroval naposledy 25. listopadu, od té doby si připsal patnáct přihrávek v 21 utkáních. Rodáka z Frýdku-Místku našel v přesilové hře u levé tyčky přesným pasem Steven Stamkos a český útočník v polovině utkání snížil na 1:2. Nikdo další ale už Marka-Andre Fleuryho nepřekonal a Vegas si dvěma góly na přelomu druhé a třetí třetiny pojistilo výhru v souboji dvou nejlepších týmů soutěže.

Krejčí získal první bod v polovině zápasu po vyhraném vhazování, po kterém Ryan Spooner dostal Boston do vedení 2:1. Druhou asistenci si český centr připsal při hře Islanders bez brankáře, když po jeho přihrávce zpečetil výhru Brad Marchand. Zbývající tři branky vstřelil Patrice Bergeron, u jehož první trefy asistoval David Pastrňák. Boston porazil New York Islanders 5:2.