NHL: Mrázek vychytal druhou nulu za sebou. Pomohl tak k výhře nad New Jersey

8:07
NEW YORK - Petr Mrázek vychytal v NHL podruhé za sebou čisté konto. Český gólman zneškodnil na ledě New Jersey 37 střel, dovedl Detroit k výhře 3:0 a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. U druhé trefy Red Wings si připsal asistenci Martin Frk. Hokejisté Colorada prodloužili v pondělním programu soutěže vítěznou sérii na deset utkání, když v Torontu uspěli 4:2.

Útočník Anthony Mantha gratuluje Mrázkovi k vychytané nule. foto: ČTK

Mrázek ve svém předchozím startu odolal v Chicagu a svou neprůstřelnost natáhl na téměř 124 minut. Ostravský rodák předvedl nejlepší zákrok v úvodu třetí části, kdy se před ním ocitl nikým nehlídaný Brian Boyle. Útočník New Jersey měl před sebou velkou část odkryté branky, ale ostravský rodák stačil jeho střelu vyrážečkou nadzvednout do ochranné sítě.

Český brankář podržel tým také několikrát za stavu 0:1 v oslabeních, ve kterých chytil i dvě šance Pavlu Zachovi. Při Mrázkovi stálo ale i potřebné štěstí, protože ve druhé třetině trefili domácí hráči dvakrát tyč.

Detroit si všechny tři branky rozdělil rovnoměrně po jedné do každé třetiny. Skóre otevřel v sedmé minutě z dorážky Tyler Bertuzzi a druhá trefa padla i s přispěním Frka. Český útočník převzal po zákroku Mrázka puk v obraném pásmu a založil protiútok, který zakončil gólem David Booth. Výhru pojistil v polovině třetí části Dylan Larkin.

Druhá nejdelší sérii výher Colorada v klubové historii začala 29. prosince právě výhrou nad Torontem. Kanadský klub v odvetě otočil ve druhé třetině skóre z 0:1 na 2:1, ale hosté brzy vyrovnali a nerozhodný stav zlomil v 53. minutě Blake Comeau, V dresu poražených si připsal ve statistice +/- dva záporné body Roman Polák. Stejná věc se českému bekovi stala čtyřikrát v posledních deseti utkáních.

Tampa Bay bude postrádat šest až osm týdnů Ondřeje Paláta, který utrpěl v sobotu na ledě Minnesoty zranění v dolní části těla. Floridský klub zvítězil v prvním utkání bez českého útočníka v Chicagu 2:0. Hrdinou zápasu se stal Andrej Vasilevskij, který kryl čtyřicet střel. Bezbrankový stav změnil ve 38. minutě v oslabení Chris Kunitz a v závěru zpečetil výhru Yanni Gourde.

Toronto - Colorado 2:4 (0:1, 2:1, 0:2) Branky: 21. Marleau, 30. Matthews - 3. Bourque, 31. Jakupov, 53. Comeau, 60. Landeskog. Střely na branku: 31:27. Diváci: 18.979. Hvězdy zápasu: 1. Comeau (Colorado), 2. Matthews (Toronto), 3. Bourque (Colorado).

New Jersey - Detroit 0:3 (0:1, 0:1, 0:1) Branky: 7. Bertuzzi, 39. Booth (Frk), 52. Larkin. Střely na branku: 37:30. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas a z 37 střel neinkasoval. Diváci: 13.847. Hvězdy zápasu: 1. Mrázek, 2. Bertuzzi, 3. Booth (všichni Detroit).

Minnesota - Ottawa 3:1 (1:0, 0:1, 2:0) Branky: 1. Parise, 45. Zucker, 51. Mikael Granlund - 30. Duchene. Střely na branku: 36:38. Diváci: 18.907. Hvězdy zápasu: 1. Stalock, 2. Mikael Granlund, 3. Eriksson Ek (všichni Minnesota).

Chicago - Tampa Bay 0:2 (0:0, 0:1, 0:1) Branky: 38. Kunitz, 59. Gourde. Střely na branku: 40:31. Diváci: 21.662. Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij, 2. Kunitz (oba Tampa Bay), 3. Glass (Chicago).

Calgary - Buffalo 1:2 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1) Branky: 8. Tkachuk - 9. S. Wilson, 62. Eichel. Střely na branku: 33:33. Diváci: 18.349. Hvězdy zápasu: 1. C. Johnson (Buffalo), 2. M. Smith (Calgary), 3. Eichel (Buffalo).

Arizona - NY Islanders 3:2 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0) Branky: 13. a 63. Cousins, 30. Perlini - 21. a 43. Beauvillier. Střely na branku: 33:34. Diváci: 11.707. Hvězdy zápasu: 1. Cousins, 2. Perlini (Arizona), 3. Ekman-Larsson (Arizona).