Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

NHL: Mrázek pětkrát inkasoval, Pastrňákova bodová série končí

7:16
New York - Hokejisté Philadelphie smazali v NHL i díky asistenci Jakuba Voráčka ve třetí třetině tříbrankou ztrátu, ale nakonec na ledě New Yorku Islanders prohráli 4:5. Všech pět gólů pustil Petr Mrázek, který kryl 32 střel. V souboji dvou nejlepších týmů Východní konference porazila Tampa Bay doma Boston 4:0 a oba mají nyní 110 bodů. Hostující útočník David Pastrňák, který v předchozích šesti zápasech bodoval, vyšel naprázdno.

momentka z utkání Las Vegas proti Vancouveru. Vlevo Čech Tomáš Nosek. foto: Reuters

Voráček ukázal, proč je s 64 asistencemi třetí v lize mezi nahrávači. Kladenský odchovanec vyslal v přesilové hře střílenou přihrávku přesně na hokejku Nolana Patricka, který usměrnil puk z hranice brankoviště do prázdné klece. Philadelphia ve třetí části upravila v rozmezí 44. až 54. minuty skóre z 1:4 na 4:4, ale 28 sekund po vyrovnávací brance rozhodl Mathew Barzal, který překonal Mrázka bekhendovou kličkou.

Český brankář, který si v předchozích dvou startech připsal výhru, inkasoval jako první v osmé minutě, v níž ho John Tavares prostřelil z levého kruhu mezi betony. Ostravského rodáka poté Islanders zasypali ve druhé třetině sedmnácti střelami a Mrázek třikrát neodolal. Anthony Beauvillier se trefil přesně nad vyrážečku z mezikruží, Tavares uspěl z dorážky a Barzal našel střelou z levého kruhu místa nad lapačkou.

momentka ze zápasu Phoenix - Calgary
momentka ze zápasu Las Vegas - Vancouver

Tampa Bay, která hrála bez svého lídra Stevena Stamkose, rozhodla třemi góly v prostředním dějství. Postupně se gólově prosadili Brayden Point, Victor Hedman a Chris Kunitz. Boston umí otáčet zápasy, ale jakoukoli jejich snahu o vzepjetí utnul brzy po přestávce čtvrtým gólem J. T. Miller. Bezchybný Andrej Vasilevskij zastavil 33 střel.