NHL: Mrázek nahradil zraněného Howarda a vychytal Detroitu výhru

8:22
NEW YORK - Po deseti dnech se postavil do brankoviště Detroitu Petr Mrázek. Český gólman nahradil v pátečním utkání NHL na ledě New Jersey ve 12. minutě za stavu 2:1 zraněného Jimmy Howarda a dovedl tým k výhře 5:4 v prodloužení. Ostravského rodáka jednou překonal Pavel Zacha. Podruhé za sebou skóroval David Pastrňák, ale byl jediným střelcem Bostonu, který podlehl doma Calgary 1:2.

Mrázek se opět postavil do brankoviště Detroitu. foto: APČTK

Mrázek si připsal pátou výhru sezony, ale další brankářské statistiky si pohoršil. Na čtyřiadvacetiletého brankáře mířilo 16 střel, tři z nich skončily za jeho zády. Nejdříve v úvodu prostřední části inkasoval Mrázek vlastní gól, když se od brusle Jonathana Ericssona dostal puk do branky. Za 110 sekund kapituloval z hole Zachy, který střelou z levého kruhu zakončil pěknou kombinaci celého útoku.

Detroit slepenými góly otočil na přelomu druhé a třetí třetiny z 2:3 na 4:3, ale Adam Henrique poslal tečí zápas do prodloužení. V něm Mrázek zasahovat nemusel, zatímco jeho spoluhráč Mike Green v čase 63:18 rozhodl. Podle prvních informací Howard utrpěl zranění v dolní části těla. Zatím se neví, jak dlouho bude týmu chybět.

Přestože Pastrňák vynechal v sezoně pět zápasů, je s 12 zásahy na děleném druhém místě v tabulce střelců soutěže. Havířovský rodák doklepl ve 46. minutě volný kotouč na hranici brankoviště a vyrovnal na 1:1. Za 80 sekund později ale udeřil na druhé straně Alex Chiasson a skóre se už poté neměnilo. Český útočník měl v utkání ještě další dobré příležitosti, v jedné z nich jeho bekhendový pokus bravurně zneškodnil špičkou brusle těsně před brankovou čárou gólman Chad Johnson.

Radek Faksa pomohl svým druhým gólem sezony k výhře Dallasu 2:1 nad Vancouverem. Český útočník v polovině zápasu šikovnou tečí vyrovnal na 1:1 a o šest minut později rozhodl Esa Lindell. Mezi střelce se zapsal také Ondřej Palát, který s Tampou Bay prohrál doma s Columbusem 3:5.

VÝSLEDKY NHL:

Philadelphia - New York Rangers 2:3 (0:2, 0:1, 2:0)
Branky: 42. VandeVelde, 58. Gostisbehere - 14. Stepan, 15. Puempel, 33. K. Hayes. Střely na branku: 42:23. Diváci: 19.981. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist, 2. Stepan (oba Rangers), 3. Voráček (Philadelphia).

Minnesota - Pittsburgh 6:2 (3:1, 2:0, 1:1)
Branky: 1. a 20. Coyle, 9. Brodin, 36. Parise, 39. Granlund, 52. Niederreiter - 14. Kessel, 46. Rust. Střely na branku: 36:36. Diváci: 19.212. Hvězdy zápasu: 1. Brodin, 2. Coyle, 3. Parise (všichni Minnesota).

Anaheim - Chicago 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Branky: 36. Ritchie (Kaše), 49. Silfverberg - 12. Anisimov, 27. P. Kane, 36. Hartman. Střely na branku: 36:25. Diváci: 17.174. Hvězdy zápasu: 1. P. Kane (Chicago), 2. Silfverberg, 3. Kesler (oba Anaheim).

San Jose - NY Islanders 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Branky: 26. Pavelski, 26. Burns, 60. Marleau - 4. Lee, 60. Leddy. Střely na branku: 28:28. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Marleau, 2. Martin, 3. Burns (všichni San Jose).

Washington - Buffalo 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 6. Winnik, 34. Johansson, 57. Connolly - 50. Reinhart. Střely na branku: 32:33. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Grubauer, 2. Connolly, 3. Johansson (všichni Washington).

Nashville - Winnipeg 5:1 (0:1, 3:0, 2:0)
Branky: 26. a 43. Wilson, 27. a 49. Johansen, 38. Neal - 15. Byfuglien. Střely na branku: 30:23. Diváci: 17.192. Hvězdy zápasu: 1. Johansen, 2. Wilson, 3. Fisher (všichni Nashville).

Boston - Calgary 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 46. Pastrňák - 9. Bennett, 48. Chiasson. Střely na branku: 36:29. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Johnson, 2. Bennett (oba Calgary), 3. Schaller (Boston).

Tampa Bay - Columbus 3:5 (0:2, 2:1, 1:2)
Branky: 29. Kučerov (Palát), 39. Garrison, 44. Palát - 4. Wennberg, 9. Foligno, 30. Anderson, 45. Saad, 52. Atkinson. Střely na branku: 28:38. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Atkinson, 2. Werenski (oba Columbus), 3. Kučerov (Tampa Bay).

New Jersey - Detroit 4:5 v prodl. (1:2, 2:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 7. Moore, 25. Cammalleri, 26. Zacha, 55. Henrique - 8. a 11. Nielsen, 40. Larkin, 41. Mantha, 64. Green. Střely na branku: 19:33. Petr Mrázekodchytal za Detroit 51:47 minuty, inkasoval tři branky z 16 střel a úspěšnost zásahů měl 81,25 procenta. Diváci: 15.612. Hvězdy zápasu: 1. Green (Detroit), 2. Henrique (New Jersey), 3. Nielsen (Detroit).

Dallas - Vancouver 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky: 30. Faksa, 36. Lindell - 6. Megna. Střely na branku: 28:31. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Lindell, 2. Niemi (oba Dallas), 3. Megna (Vancouver).

Arizona - Edmonton 3:2 po sam. nájezdech (1:2, 0:0, 1:0 - 0:0) Branky: 18. Domi (Vrbata), 49. Doan, rozhodující sam. nájezd Ekman-Larsson - 2. McDavid, 18. Larsson. Střely na branku: 41:34. Diváci: 14.950. Hvězdy zápasu: 1. Domi, 2. Smith, 3. Doan (všichni Arizona).

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...