NHL: Krejčí skóroval, Pastrňák asistoval. Boston přesto těsně prohrál

7:27
NEW YORK - Gól útočníka Davida Krejčího ani asistence Davida Pastrňáka v pondělním utkání NHL nezabránily domácí prohře hokejistů Bostonu s Columbusem 4:5 v prodloužení. Blue Jackets zvítězili v osmém utkání po sobě a v Metropolitní divizi se bodově dotáhli na třetí Philadelphii.

Davida Pastrňáka v pondělním utkání NHL. foto: Reuters

Columbus po první třetině vedl 1:0, ale jednadvacetiletý Ryan Donato, který v neděli s Bruins podepsal dvouletý nováčkovský kontrakt, v 26. minutě premiérovým gólem v kariéře vyrovnal. Za necelé dvě minuty vyřešil Pastrňák přečíslení dva na jednoho přihrávkou na Brada Marchanda, který zamíchal pukem a bekhendem pod horní tyč překonal gólmana Joonase Korpisala. Boston zvýšil na 3:1 v přesilové hře, Columbus však o 25 vteřin později odpověděl kontaktní brankou.

Gól útočníka Davida Krejčího.

Ve třetí části hosté obrátili skóre. Dvacet sekund po trefě Artěmije Panarina na 4:3 poslal Krejčí zápas do prodloužení. Útočník Danton Heinen v souboji u mantinelu vybojoval puk a nahrál Donatovi, který z úrovně brankové čáry našel Krejčího, jenž z pokleku srovnal. V nastaveném čase rozhodl o bodu navíc pro Columbus forvard Cam Atkinson.

20.března 2018 v 01:29, příspěvek archivován: 20.března 2018 v 07:19