NHL: Krejčí skóroval i přihrával, ale rozjetý Columbus nezastavil

7:10
NEW YORK - Gól a asistenci zaznamenal v úterním utkání NHL český útočník David Krejčí, hokejisté Bostonu ale prohráli na ledě Columbusu 3:4. Blue Jackets tak navázali na vítěznou sérii z období před vánočními svátky a vylepšili klubový rekord na třináct výher v řadě. Na jejich první gól přihrál Lukáš Sedlák.

David Krejčí v boji o puk. foto: ČTK

Nejlepší tým celé ligy získal už během úvodní desetiminutovky tříbrankový náskok! V úvodu čtvrté minuty Sedlák díky krásné kličce na modré čáře udržel puk v útočném pásmu, pohotově vystřelil a před brankou osamocený Scott Hartnell doklepl puk do sítě - 1:0. V 9. minutě zvýšil na 2:0 dělovou ránou po přihrávce zpoza branky obránce Seth Jones, za dalších 52 sekund přidal třetí branku po chybné rozehrávce Bruins Matt Calvert.

NHL: Krejčího gól Bostonu nepomohl, Jágr se přiblížil Messierovi

Hosté se ale nevzdali, ještě v první třetině díky dvěma trefám v rozmezí 55 sekund snížili na rozdíl jediného gólu a ve 39. minutě Krejčí pohotovou dorážkou po rychlém protiútoku vyrovnal na 3:3. Byl to jeho sedmý zásah v sezoně. V 51. minutě však získali domácí třetí přesilovou hru v utkání a po 26 sekundách ji přetavil ve vítězný gól Nick Foligno.

Podeváté v sezoně skóroval Radim Vrbata, pouze však zmírnil porážku Arizony s Dallasem, když sedm sekund před koncem třetí třetiny snížil na 2:3. Na první gól Kojotů přihrál Martin Hanzal.

Svůj druhý gól v kariéře vstřelil Ondřej Kaše z Anaheimu, jenž ve 29. minutě zápasu se San Jose vyrovnával na 1:1. Český nováček si při závaru před brankou našel ztracený puk a bekhendovou otočkou jej zametl do sítě. Ducks pak dokázali smazat náskok Žraloků ještě jednou a nakonec získali aspoň bod za porážku 2:3 v prodloužení.