Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

NHL: Krejčí si připsal asistenci, Voráček slavil výhru proti Jágrovi

7:19
NEW YORK - Útočník David Krejčí z Bostonu si v úterním utkání NHL připsal svou desátou asistenci v sezoně, Bruins ale prohráli se St. Louis 2:4. Žádný další český hokejista se ve čtyřech dosud odehraných zápasech už neprosadil. Naprázdno vyšli ve vzájemném souboji i Jaromír Jágr s Jakubem Voráčkem, více důvodů k radosti měl ale nakonec ten mladší, jehož Philadelphia zvítězila na ledě Floridy 3:1.

Jakub Voráček v dresu Philadelphie. foto: APČTK

Krejčí byl u prvního gólu zápasu. V osmé minutě při přesilové hře na modré čáře nabil na střelu Toreymu Krugovi, jehož ránu dorazil do sítě David Backes, který se tak prosadil v premiérovém souboji proti svému bývalému klubu.

Simpsonovi získali legendu NHL. Gretzky namluvil vlastní animovanou postavu

V polovině zápasu se pak Bruins dostali do vedení 2:1, když se při Krejčího vyloučení prosadil ve vlastním oslabení Dominic Moore. Jenže hosté ještě do druhé přestávky skóre otočili a na konci zápasu pečetili výhru trefou do prázdné branky.

V duelu Panterů s Letci byl hlavní postavou brankář hostů Steve Mason, který pochytal 38 z 39 střel a byl vyhlášen první hvězdou večera. O čisté konto přišel až dvě minuty před koncem zápasu, kdy už měli Flyers tříbrankový náskok, který získali díky jedné trefě v každé třetině. Gólem a přihrávkou přispěl k jejich triumfu Wayne Simmonds, Voráček byl na ledě u druhého a třetího gólu, který Philadelphia vstřelila v přesilovce.

Další zápas s nulovým zápisem do statistik má za sebou Tomáš Plekanec, jehož Montreal podlehl v kanadském derby Ottawě 3:4. Český reprezentační útočník tak má po dvaceti zápasech na svém kontě gól a čtyři asistence, což je nejhorší bilance v této fázi sezony v jeho dosavadní kariéře v NHL.