NHL: Kempný vstřelil premiérový gól. Na výhru Chicaga to ale nestačilo

7:02
NEW YORK - Hokejový obránce Michal Kempný vstřelil premiérový gól v NHL a navíc si připsal asistenci, ale jeho produktivita nezabránila porážce Chicaga 2:3 na ledě Caroliny. Šestadvacetiletý bek zaznamenal první zásah v soutěži ve svém 25. startu, když střelou z vrcholu levého kruhu otevřel v sedmé minutě skóre.

Kempný vstřelil svůj premiérový gól v NHL. foto: Reuters

Česká gólmanská jednička v NHL je v krizi. Experti: Mrázek je zralý pro farmu

Carolina ještě v úvodní části slepenými góly Eliase Lindholma a Lee Stempniaka otočila vývoj utkání a ve 43. minutě přidal uklidňující třetí branku Jay McClement. Hosté ve zbytku utkání už jen snížili i s přispěním Kempného. Český bek přihrál Jonathanu Toewsovi, jehož střela se od chráničů clonícího Vinnieho Hinostrozy odrazila do branky.

V pátečním čtyřzápasovém programu NHL vychytali dva brankáři poprvé v soutěži čisté konto. Juuse Saros si připsal nulu na ledě St. Louis, kde kryl 25 střel a dovedl Nashville k výhře 4:0. Philadelphia s Jakubem Voráčkem v sestavě nevyzrála na Aarona Della a díky jeho 21 zákrokům uspělo doma San Jose 2:0.