NHL: Kaše režíroval obrat Anaheimu a stal se hvězdou zápasu

7:07
NEW YORK/PRAHA - Ondřej Kaše řídil ve čtvrtečním utkání NHL obrat Anaheimu v Chicagu z 0:2 na konečných 3:2. Český útočník si připsal gól a dvě přihrávky a stal se první hvězdou zápasu. Brankář David Rittich sice zavinil jeden gól, ale celkově pomohl 29 zákroky hokejistům Calgary k výhře 4:3 na ledě Nashvillu.

Ondřej Kaše skóruje v zápase proti Chicago Blackhawks. foto: Reuters

Chicago získalo v prostřední části dvoubrankové vedení, ale 41 sekund po jeho druhém gólu snížil Nick Ritchie. Útočník Anaheimu si v rychlém protiútoku vyměnil kotouč s Kašem a skóroval bekhendovou střelou.

NHL: Polák pomohl Torontu asistencí k výhře, Kadri si připsal pět bodů

Za necelé tři minuty se prosadil Kaše, který se po přihrávce Adama Henriquea dostal za záda Michala Kempného a sólový únik zakončil bekhendovou kličkou. S 16 trefami je druhým nejlepším českým střelcem v soutěži.

Kaše, který v posledních pěti utkáních nasbíral osm bodů (4+4), vymyslel i vítězný gól. Ve 49. minutě poslal puk od zadního mantinelu před branku na hůl Henriquea, který pohotově skóroval.

Chicago bylo aktivnější, ve třetí třetině vyslalo 16 z celkových 42 střel, přesto utrpělo osmou prohru za sebou a postupová osmička pro play off se mu vzdálila na dvanáct bodů. Anaheim ztrácí na druhou divokou kartu jen bod.

Calgary prohrávalo 0:1 a 1:2, ale v rozmezí 35. až 50. minuty překlopilo vedení třemi góly na svou stranu. Nashville poté snížil po chybě Ritticha, jehož špatnou rozehrávku potrestal gólem Nick Bonino.

Český gólman přiznal, že poté chtěl svou hrubku odčinit a v závěru vytáhl při šancích domácích nejlepší zákroky večera. I střelu Kevina Fialy devět sekund před koncem udržel před brankovou čárou, což potvrdil videorozhodčí. První dvě branky inkasoval Rittich z dorážek.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...