NHL: Kaše bodoval potřetí v řadě, Anaheim ale vyšel bodově naprázdno

6:57aktualizováno  9:26
NEW YORK - Hokejový útočník Ondřej Kaše z Anaheimu bodoval ve třetím utkání NHL v řadě, jeho gólová přihrávka však nezabránila domácí prohře 3:5 s Nashvillem. Edmonton v druhém pátečním zápase porazil New Jersey 6:3 i díky třem asistencím nejproduktivnějšího hráče minulé sezony Connora McDavida.

Hrát Nashvillu Subban oslavuje gól. foto: ČTK

Anaheim už prohrával 0:3, když Kaše v 25. minutě přihrál před branku volnému Antoineu Vermetteovi, který snížil. Jednadvacetiletý Čech si v předchozích dvou zápasech proti Carolině a Torontu připsal gól, po 10 startech v sezoně má bilanci osm bodů za pět branek a tři asistence.

NHL: Neuvirth si téměř dvou letech připsal čisté konto. Philadelphie vyhrála 2:0

Predators pak znovu odskočili do tříbrankového vedení, ale Ducks ještě před koncem druhé části stihli skórovat a v 48. minutě se dokonce dostali na rozdíl jednoho gólu. Výhru Nashvillu pojistil do prázdné branky P.K. Subban 18 vteřin před koncem.

„Podle mě jsme vůbec nedrželi a nekontrolovali puk. Přihrávali jsme si na nohy. Plácali jsme do puku. Vypadalo to, že jsme prvních dvacet minut měli strach. Neukázali jsme žádné emoce, které jsou potřeba. Nepředvedli jsme výkon hodný hokejového týmu. Zasloužili jsme si prohrát,“ řekl upřímně kouč Ducks Randy Carlyle.

Anaheimu chyběly základní stavební pilíře sestavy Ryan Getzlaf, Ryan Kesler, Patrick Eaves a Cam Fowler. „Nemáme k dispozici všechny naše nejlepší hráče, ale nemůžete očekávat vítězství, když si necháte vstřelit čtyři góly. Málokomu v lize by se povedlo uspět. Jestliže máme vyhrávat, musíme snížit počet inkasovaných branek na jednu nebo dvě,“ uvedl obránce Ducks Hampus Lindholm.

Dvacetiletý kapitán Edmontonu McDavid bodoval popáté v řadě. Oilers zvítězili teprve ve čtvrtém z 12 utkání a s devíti body zůstávají na předposledním místě v Západní konferenci. New Jersey jako poslední tým v lize přišlo o neporazitelnost na ledě soupeřů.

Za Edmonton se prosadilo šest různých střelců. „Dnešní noc byla po delší době první, kdy se každý rozjel a všechny řady hrály dobře a správně. Dočkali jsme se odměny,“ prohlásil McDavid.

Devils skončila třízápasová vítězná šňůra. „Nehráli jsme dostatečně důsledně. Chvílemi jsme si vytvářeli dobré příležitosti a tlak, ale udělali jsme několik chyb v obranném pásmu, kterých oni využili,“ řekl trenér Devils John Hynes.

Výsledky NHL:

Anaheim - Nashville 3:5 (0:2, 2:2, 1:1) Branky: 25. Vermette (O. Kaše), 40. H. Lindholm, 48. Silfverberg - 7. Hartnell, 20. Josi, 24. Irwin, 38. Arvidsson, 60. P.K. Subban. Střely na branku: 38:30. Diváci: 16.523. Hvězdy zápasu: 1. Josi (Nashville), 2. Silfverberg, 3. Ch. Wagner (oba Anaheim).

Edmonton - New Jersey 6:3 (2:1, 2:1, 2:1) Branky: 6. Caggiula, 9. R. Strome, 27. Klefbom, 39. Lucic, 54. Draisaitl, 59. Nugent-Hopkins - 16. T. Hall, 26. Bratt, 55. Gibbons. Střely na branku: 42:34. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. A. Larsson, 2. Caggiula, 3. McDavid (všichni Edmonton).