NHL: Jaškin se Sobotkou pomohli asistencí k výhře St. Louis

8:14
NEWYORK/PRAHA - Hokejoví útočníci Dmitrij Jaškin a Vladimír Sobotka v sobotním utkání NHL pomohli asistencí k výhře St. Louis 7:2 v Los Angeles. Za Blues si připsalo alespoň bod 14 hráčů. St. Louis zvítězilo teprve podruhé za posledních 11 zápasů a na Colorado, které drží druhou divokou kartu zaručující účast v play off, ztrácí tři body.

Dmitrij Jaškin (vlevo) útočí na bránu. foto: Reuters

Centr David Krejčí přispěl dvěma góly k triumfu Bostonu 7:4 nad Chicagem a dočkal se ocenění pro druhou hvězdu duelu. Trefil se i forvard David Pastrňák, s 24 brankami nejlepší Čech v soutěži. Bruins dovedli k šestému vítězství v řadě čtyři vyžité přesilové hry, navíc se prosadili i v oslabení. Za Blackhawks asistoval útočník David Kämpf.

NHL: Brankář Rittich 29 zákroky vychytal Calgary výhru v Ottawě

Gólman Petr Mrázek dovedl Philadelphii 27 zákroky k výhře 2:1 nad Winnipegem a byl zvolen nejlepším mužem večera. Odchovanec Vítkovic se radoval z prvního úspěchu po šňůře čtyř porážek za sebou, při kterých byl v brance. Série neúspěchů Flyers byla ještě o zápas delší.

Philadelphii zajistili vítězství góly ve druhé třetině Claude Giroux a Andrew MacDonald, u jehož branky asistoval nejproduktivnější Čech v NHL Jakub Voráček, jenž bodoval ve čtvrtém z uplynulých pěti soubojů.

O čisté konto připravil Mrázka ve 49. minutě finský kanonýr Patrik Laine, který se 40. zásahem v sezoně dotáhl v čele tabulky střelců na Alexandra Ovečkina z Washingtonu, který uspěl na ledě San Jose 2:0 i bez bodového příspěvku svého kapitána.