NHL: Jágrův gól nestačil, Palát rozhodl o výhře nad Floridou

7:39
NEW YORK - Útočník Ondřej Palát rozhodl v NHL svým 14. gólem v sezoně o vítězství hokejistů Tampy Bay nad Floridou 3:2. V dresu Panterů jednou skóroval Jaromír Jágr, který se trefil rovněž počtrnácté.

Tampa Bay zvítězila nad Floridou. foto: APČTK

Pastrňák se blýskl už 28. gólem, Boston pak rozhodl 6 vteřin před koncem

Na triumfu svých týmů se střelecky podíleli také Michael Frolík, který gólem a přihrávkou pomohl Calgary k výhře 3:0 na ledě Winnipegu a Radim Vrbata, jehož Arizona zdolala 5:4 New Jersey.

Panthers chtěli ve floridském derby přerušit sérii čtyř porážek a ze začátku se zdálo, že se jim to povede. V 17. minutě otevřel skóre Jágr, který v přesilové hře téměř zázračně z nulového úhlu dorazil puk do odkryté branky, o tři minuty později pak český veterán výborně clonil brankáři Vasilevskému a střela obránce Pysyka znamenala vedení 2:0.

Jenže v úvodu druhé třetiny snížil v přesilovce Nikita Kučerov a v polovině zápasu vyrovnal po úniku ve vlastním oslabení svým premiérovým gólem v NHL Yanni Gourde. Palát pak připravil Panterům další krutou porážku dvě a půl minuty před koncem základní hrací doby, kdy jemně tečoval střelu krajana Andreje Šustra od modré čáry.

Florida tak prohrála osmý z posledních devíti zápasů a v tabulce Východní konference už ztrácí sedm bodů na postup do play off. Naopak Tampa vyhrála desátý z uplynulých patnácti duelů a od osmého Toronta, které vydřelo vítězství 3:2 v prodloužení na ledě Caroliny, ji dělí tři body.

Už v odpoledním utkání vstřelil svůj 28. gól v sezoně David Pastrňák a pomohl Bostonu k výhře 2:1 nad Philadelphií. Vítězství Bruins zařídil brankou šest vteřin před koncem Drew Stafford.

Pastrňák se prosadil v 19. minutě v přesilové hře, když mu zpoza branky poslal puk na hůl Patrice Bergeron. Dvacetiletý český hráč překonal gólmana Flyers Steva Masona, který dostal přednost před Michalem Neuvirthem, střelou po ledě. Bruins krátce předtím ubránili bezmála dvouminutové dvojnásobné oslabení.

Hosté vyrovnali hned v úvodu druhé třetiny, kdy Wayne Simmonds přihrál před odkrytou branku Jordanu Wealovi. Zápas potom spěl k prodloužení, ale při posledním bostonském útoku nahodil Stafford od pravého mantinelu puk na branku a Mason ho nedokázal zneškodnit.