NHL: Jágrovo Calgary utrpělo debakl v Detroitu, Pavelec dochytal zápas Rangers

9:09
NEW YORK - Hokejisté Calgary s Jaromírem Jágrem a Michaelem Frolíkem v sestavě zahájili v NHL sérii šesti venkovních utkání debaklem 2:8 v Detroitu. Ondřej Pavelec vystřídal ve středečním zápase v brance New York Rangers ve 46. minutě Henrika Lundqvista. Český gólman kryl sedm střel a inkasoval jen z hole Arťoma Anisimova, který se hattrickem podílel na výhře Chicaga 6:3.

NHL: Calgary Flames at Detroit Red Wings foto: Reuters

Calgary, které zvítězilo v pěti z šesti předchozích utkání, nastoupilo na ledě soupeře poprvé od 25. října. Flames čeká dvanáctidenní venkovní šňůra, nejdelší v sezoně. Během ní se kanadský klub střetne s šesti týmy a Frolík si před startem série pochvaloval, že jde o příjemnou změnu a nabourání stereotypu.

„Máme v plánu několik akcí, které stmelují kolektiv. Zajdeme na týmovou večeři, podíváme se na zápas Dallas Cowboys. Tohle je také důležité, protože to nabourá rutinu. Navíc v této sezoně hrajeme i venku docela dobře,“ řekl před utkáním Frolík, který si v zápase připsal stejně jako Jágr jeden záporný bod ve statistice +/-.

Detroit Red Wings vs. Calgary Flames.
NHL: Calgary Flames at Detroit Red Wings

Calgary už po první třetině prohrávalo 1:4 a nedařila se mu ani hra v oslabení, v nichž inkasovalo polovinu branek. K hlavním strůjcům výhry Detroitu patřili se shodnou bilancí dvou gólů a asistence Andreas Athanasiou a Anthony Mantha, který utkání nedohrál. V 55. minutě se při hromadné mele pustil do bitky s Travisem Hamonicem a byl vyloučen do konce zápasu.

Extrémy Pastrňáka v NHL: chvíli je v Bostonu za padoucha, vzápětí za hrdinu

„Před třetí třetinou jsem vtipkoval s Ferlandem, že bychom se oba mohli pokusit o Gordieho hattrick (gól, asistence, bitka). Ale ve skutečnosti jsme pomýšlel na klasický hattrick, ne tenhle,“ řekl Mantha. Strkanici rozpoutal Matthew Tkachuk. Útočník Calgary jemně plácl přes lýtko Lukea Witkowského, který byl už mezi střídačkami na odchodu do kabin po rvačce s Brettem Kulakem. Rozhodčí rozdali v utkání 141 trestných minut.

Calgary utrpělo nejtěžší porážku v sezoně

Calgary utrpělo nejtěžší porážku v sezoně a trenér Glen Gulutzan neskrýval rozčarování. „Vůbec jsme nebyli na zápas připraveni. Nebyli jsme důrazní, což je u gólů evidentní. Nebojovali jsme, ztrapnili nás. Nakopali nám zadky,“ řekl kouč. V sestavě Detroitu scházel kvůli potížím s třísly Martin Frk. Petr Mrázek, který chytal před pár dny zápas v Calgary, zůstal mezi náhradníky.

Do hry se dostal nečekaně Pavalec, když Lundqvist inkasoval čtyřikrát v rozmezí 40. až 46. minuty a Chicago tím otočilo stav z 0:1 na 4:1. Rangers poté dvěma zásahy utkání zdramatizovali, ale více jim nepovolil hrdina zápasu Anisimov. Ruský útočník zkompletoval svůj první hattrick v NHL v 57. minutě, když zblízka usměrnil přihrávku Nicka Schmaltze nechytatelně za Pavelcova záda.

„Když hrajete proti svému bývalému týmu, dřete dvakrát tak více, abyste dal gól. A skóroval jsem hned třikrát, takže jsem spokojený,“ uvedl Anisimov, který za newyorský klub odehrál 244 utkání. Šestý gól přidali domácí při hře bez brankáře a Rangers přišli o sérii šesti výher.

Návrat Davida Krejčího do sestavy Bostonu se blíží. Český centr, který nehrál jedenáct zápasů kvůli problémům se zády, začal s tréninkem bez omezení. Pro Bruins, které sužuje velká marodka je dobrou zprávou, že by mohl brzy nastoupit, protože výsledkově strádají a ve středu prohráli v Anaheimu 2:4.

Výsledky NHL

• Detroit - Calgary 8:2 (4:1, 2:1, 2:0) Branky: 6. a 57. Athanasiou, 16. a 25. Mantha, 8. Nyquist, 18. Larkin, 40. Abdelkader, 57. Glendening - 9. Ferland, 33. J. Gaudreau. Střely na branku: 27:28. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Mantha, 2. Larkin, 3. Athanasiou (všichni Detroit).
  • Chicago - NY Rangers 6:3 (0:1, 1:0, 5:2) Branky: 42., 46. a 57. Anisimov, 40. DeBrincat, 42. Hayden, 59. J. Toews - 10. Zibanejad, 48. K. Hayes, 52. Rick Nash. Střely na branku: 43:28. Ondřej Pavelec (NY Rangers) odchytal 13:15 minuty, inkasoval jeden gól z osm střel a úspěšnost zásahů měl 87,5 procenta. Diváci: 21.528. Hvězdy zápasu: 1. Anisimov, 2. Schmaltz, 3. DeBrincat (všichni Chicago).
  • Anaheim - Boston 4:2 (1:0, 2:1, 1:1) Branky: 14. K. Roy, 35. Manson, 40. N. Ritchie, 43. D. Grant - 29. Heinen, 60. Acciari. Střely na branku: 27:41. Diváci: 15.089. Hvězdy zápasu: 1. Gibson, 2. Wagner, 3. Vermette (všichni Anaheim).

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.