NHL: Jágr střelil 13. gól v sezoně, na výhru Floridy to ale nestačilo

7:34
NEW YORK - Jaromír Jágr vstřelil v pátečním utkání NHL svůj 13. gól v sezoně, hokejisté Floridy ale prohráli s Minnesotou 4:7. Panthers si tak připsali čtvrtou porážku v řadě a sedmou z posledních osmi zápasů. Na jeden gól vítězů přihrál Martin Hanzal.

Florida i přes Jágrův gól prohrála s Minnesotou. foto: Reuters

Jágr se prosadil ve 32. minutě, kdy se protáhl podél zadního mantinelu, vybruslil zpoza branky a rychlou střelou švihem překvapil gólmana Darcyho Kuempera. Pětačtyřicetiletý český veterán tak po 61 sekundách odpověděl na třetí gól Minnesoty a vyrovnal na 3:3.

V úvodu třetí třetiny byl Jágr na ledě u toho, když se Panteři dostali do vedení 4:3. Brankář Devan Dubnyk, který po druhé přestávce nahradil Kuempera, nezvládl výjezd za branku pro nahozený puk, hokejkou jej srazil do hřiště a Aleksander Barkov kotouč pohodlně uklidil do odkryté klece.

Jenže už o minutu a půl později vyrovnal svým druhým gólem v utkání Eric Staal a pět minut před koncem základní hrací doby zařídil vítěznou trefu hostů Zach Parise. Panteři poté zkoušeli vyrovnat při power play, ale dvakrát inkasovali do prázdné branky.