NHL: Jágr skóroval pod novým trenérem, Mrázek inkasoval jen jednou

7:12
NEW YORK - Jaromír Jágr skóroval v prvním utkání Floridy po změně trenéra a pomohl týmu k zisku bodu za prohru v Chicagu 1:2 po samostatných nájezdech. V úterním programu NHL se zaskvěl i Petr Mrázek, který pochytal 34 střel, dovedl Detroit k výhře 3:1 nad Dallasem a podruhé za sebou byl vyhlášen druhou hvězdou utkání.

Jaromír Jágr (68) slaví gól. foto: ČTK/AP

Generální manažer Tom Rowe nakonec zůstane trenérem Floridy do konce sezony. I pod jeho vedením nastupoval Jágr v elitní formaci a na začátku třetí třetiny vyrovnal v přesilové hře na 1:1. K českému útočníkovi, který se pohyboval před brankou, se dostal puk od brusle protihráče Duncana Keitha a pohotově ho doklepl nad beton Marka Crawforda.

NHL: Jágr skóroval a pomohl Floridě k výhře. Mrázek se stal hvězdou zápasu

Čtyřiačtyřicetiletý hráč brankou ozdobil svůj 1652. start v soutěži, čímž se v historickém pořadí počtu odehraných zápasů vyrovnal čtvrtému Marku Recchimu. Zároveň se Jágr opět přiblížil i druhé příčce v produktivitě hráčů všech dob a na Marka Messiera ztrácí už jenom sedm bodů.

Mrázek inkasoval už po šestnácti sekundách hry, když se nahození Esy Lindella odrazilo od chráničů Mikea Greena přímo do levého horního růžku. Od té chvíle ale ostravský rodák zavřel bránu a poradil si s nárůstajícím tlakem i šancemi hostí, kteří na něho v závěrečné třetině vyslali 17 střel.

David Krejčí pomohl gólem smazat dvoubrankovou ztrátu Bostonu, který ale ve Philadelphii nakonec prohrál 2:3 po nájezdech. Český útočník v utkání vystřelil osmkrát a jedna z nich se ujala za stavu 0:2, kdy propálil z mezikruží Stevea Masona.

Jaromír Jágr (68) slaví gól.
Jaromír Jágr slaví gól se svými finskými spoluhráči z jednoho útoku...

Po vyrovnání hostí měl skvělou možnost strhnout vedení zase na stranu Flyers Jakub Voráček, ale neproměnil trestné střílení. V rozstřelu už kladenský odchovanec uspěl střelou mezi betony, ale vzápětí vyrovnal Brad Marchand. Duel rozhodl až v deváté sérii Shayne Gostisbehere.

VÝSLEDKY NHL

NY Rangers - Carolina 3:2, Philadelphia - Boston 3:2 po nájezdech, Columbus - Tampa Bay 5:1, Ottawa - Buffalo 4:5,
Detroit - Dallas 3:1, Chicago - Florida 2:1 po sam. nájezdech,
Colorado - Nashville 3:5, Edmonton - Toronto 2:4,
Winnipeg - New Jersey 3:2, Vancouver - Minnesota 5:4,
Anaheim - Montreal 2:1 a San Jose - Arizona 2:1 v prodl.