NHL: Jágr poprvé skóroval v dresu Calgary. Stal se první hvězdou zápasu

7:18
NEW YORK - Hokejový útočník Jaromír Jágr vstřelil ve čtvrtečním utkání NHL první gól v dresu Calgary a navrch přidal asistenci, čímž přispěl týmu k výhře 6:3 nad Detroitem a stal se největší hvězdou zápasu.

Jaromír Jágr oslavuje svůj gól se spoluhráčem Johnnym Gaudreauem. foto: APČTK

Za poražené skóroval ve třetím utkání v řadě Martin Frk. Jakub Voráček si potřetí v sezoně připsal tři body v jednom zápase, když gólem a dvěma přihrávkami pomohl Philadelphii k výhře 3:1 nad Chicagem.

Po akci Jágra se v desáté minutě poprvé měnilo skóre. Petr Mrázek vyrazil střelu nejstaršího hráče soutěže před sebe a od těla dojíždějícího Marka Jankowského přeloboval puk českého gólmana. Za stavu 3:0 pro Calgary se prosadil v přesilové hře Frk, v níž dal po krásné kombinaci do prázdné klece šestý gól v sezoně. Vzápětí ale Frk chybnou rozehrávkou za vlastní brankou ztratil kotouč a domácí potrestali jeho zaváhání trefou na 4:1.

Po dalším snížení Detroitu vrátil kanadskému klubu tříbrankové vedení Jágr. V přečíslení dva na jednoho přihrál Johnny Gaudreau na levou stranu českému útočníkovi, který překonal svého krajana střelou k bližší tyči. Mrázek už další gól nepustil, protože Gaudreau zpečetil výhru Calgary při powerplay. Český brankář, který v předchozím startu vychytal nulu, kryl v zápase 28 střel.

Philadelphia si vypracovala tříbrankový trhák v úvodních 24 minutách hry. Voráček připravil první gól zápasu, když vyslal křížný pas z pravého kruhu do levého, odkud se prosadil Claude Giroux střelou z voleje. Z podobné situace, jen z opačné strany, zvyšoval ve 13. minutě Voráček na 2:0. Gól vstřelil poté i třetí člen elitní formace Flyers Sean Couturier, který zakončil z předbrankového prostoru hezkou souhru celého útoku. Hosté už jen snížili i díky přihrávce Jana Rutty.