NHL: Jágr pomohl gólem Floridě zvítězit a dostihl Coffeyho v historickém pořadí

9:47aktualizováno  11:07
NEW YORK - Jaromír Jágr pomohl gólem a asistencí k výhře hokejistů Floridy na ledě Dallasu 3:1 a vyrovnal Paula Coffeyho na páté příčce historického pořadí nahrávačů NHL s 1135 přihrávkami. Čtvrtý před nimi je Ray Bourque s 1169 asistencemi. Jágr byl po duelu ve svém bývalém působišti vyhlášen první hvězdou zápasu.

Jaromír Jágr (68) útočí na Dallas Stars. foto: ČTK

Gól a přihrávku zaznamenal také Michael Frolík při vítězství Calgary 4:2 nad Arizonou, po němž byl rovněž zvolen hlavní hvězdou večera. Porážku Coyotes zmírnil jedním gólem Martin Hanzal. Asistencí se na vítězství Tampy Bay 3:1 nad Carolinou podílel Ondřej Palát.

V očekávaném souboji hokejisté Columbusu ukončili dvanáctizápasovou vítěznou šňůru Minnesoty a díky výhře 4:2 prodloužili svou neporazitelnost na 15 utkání.

Fenomenální číslo 87 touží po posledním střípku dokonalosti: Crosby vládne střelcům NHL

Florida rozhodla utkání už v první třetině, kdy si vypracovala třígólový náskok. Jágr nejdříve přihrál před branku Vincentu Trocheckovi, který nadvakrát překonal Anttiho Niemiho. Na 3:0 zvýšil český útočník v 17. minutě při přesilové hře přesnou střelou z kruhu pro vhazování mezi betony finského gólmana, kterého tím poslal na střídačku.

Čtyřiačtyřicetiletý Jágr skóroval posedmé v sezoně a v 38 zápasech si připsal 23 bodů.

Výsledky NHL

Winnipeg - New York Islanders 2:6 (0:2, 1:2, 1:2) Branky: 40. Matthias, 57. Ehlers - 7. Kuljomin, 13. Tavares, 23. Prince, 35. Strome, 49. Lee, 51. Ladd. Střely na branku: 34:24. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Strome, 2. Greiss, 3. Tavares (všichni Islanders).

Pittsburgh - Montreal 4:3 v prodl. (0:1, 2:1, 1:1 - 1:0) Branky: 22. Hörnqvist, 25. Kessel, 60. Sheary, 62. Malkin - 5. Radulov, 40. Byron, 43. Flynn. Střely na branku: 41:40. Diváci: 18.633. Hvězdy zápasu: 1. Malkin, 2. Fleury (oba Pittsburgh), 3. Byron (Montreal).

Tampa Bay - Carolina 3:1 (2:0, 1:1, 0:0) Branky: 8. Boyle, 20. Drouin (Palát) 34. Killorn - 36. Aho. Střely na branku: 25:27. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Drouin, 2. Vasilevskij, 3. Kučerov (všichni Tampa).

Colorado - New York Rangers 2:6 (2:2, 0:2, 0:2) Branky: 2. McLeod, 19. Comeau - 7., 17. a 35. Kreider, 30. a 50. Miller, 54. Vesey. Střely na branku: 27:37. Diváci: 17.609. Hvězdy zápasu: 1. Kreider, 2. Miller, 3. Zuccarello (všichni Rangers).

Dallas - Florida 1:3 (0:3, 1:0, 0:0) Branky: 37. Eaves - 4. Trocheck (Jágr), 16. J. Jokinen, 17. Jágr. Střely na branku: 36:38. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Jágr, 2. Trocheck, 3. Reimer (všichni Florida).

Edmonton - Vancouver 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0) Branky: 13. Caggiula, 59. McDavid - 6. Burrows, 45. Bärtschi, rozhodující sam. nájezd Horvat. Střely na branku: 44:32. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Markström (Vancouver), 2. McDavid (Edmonton), 3. Horvat (Vancouver).

Calgary - Arizona 4:2 (4:0, 0:1, 0:1) Branky: 7. Frolík, 13. Wideman, 13. Bouma, 16. Backlund (Frolík) - 36. Perlini, 52. Hanzal. Střely na branku: 24:29. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. Frolík, 2. Elliot, 3. Brodie (všichni Calgary).

Los Angeles - San Jose 3:2 (1:0, 1:0, 1:2) Branky: 5. Pearson, 22. Doughty, 44. Carter - 41. Burns, 54. Labanc. Střely na branku: 27:20. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Pearson, 2. Martinez, 3. Carter (všichni Los Angeles).

Boston - Buffalo 3:1 (1:0, 2:1, 0:0) Branky: 2. Vatrano, 28. Bergeron, 30. Schaller - 40. Eichel. Střely na branku: 28:27. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Rask, 2. Chára, 3. Schaller (všichni Boston).

New Jersey - Washington 2:6 (0:2, 1:3, 1:1) Branky: 27. Palmieri, 55. B. Bennett - 3. Connolly, 20. Beagle, 32. Oshie, 32. Ovečkin, 37. J. Williams, 56. M. Johansson. Střely na branku: 23:26. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin, 2. Oshie, 3. Niskanen (všichni Washington).

Minnesota - Columbus 2:4 (0:1, 1:3, 1:0) Branky: 36. Mikael Granlund, 41. Zucker - 11. a 24. Atkinson, 24. J. Johnson, 38. Jones. Střely na branku: 31:25. Diváci: 19.307. Hvězdy zápasu: 1. Atkinson, 2. Bobrovskij (oba Columbus), 3. Spurgeon (Minnesota).

„Hodně utkání jsme ztratili v prodloužení nebo v nájezdech, přestože jsme po dvou třetinách vedli. Nedělní zápas je po delší době prvním, ve kterém jsme dokázali udržet vedení. Nehráli jsme nejlépe, ale náskok jsme neztratili,“ uvedl Jágr.

Calgary rozstřílelo Arizonu

Dobrou formu potvrdil Frolík, který bodoval ve čtvrtém utkání za sebou. Během nich si připsal gól a pět asistencí. Calgary rozstřílelo Arizonu v první třetině 4:0 a pohodový náskok si pohlídalo až do konce. Jednu ze dvou branek Coyotes dal Hanzal, jenž si v posledních třech duelech pokaždé připsal bod.

Palát díky asistenci bodoval ve třetím zápase po sobě. Proti Carolině odehrál téměř 24 minut a svou bilanci v sezoně vylepšil na 17 bodů (6+11) ve 33 odehraných utkáních.

Boston přehrál Buffalo 3:1, David Krejčí s Davidem Pastrňákem v týmu vítězů nebodovali. Jen mezi náhradníky zůstali útočníci Pavel Zacha z New Jersey a Jakub Vrána z Washingtonu. Capitals smetli Devils v jejich aréně 6:2 a vrátili jim den starou domácí porážku 1:2 v nájezdech.

Hráči Columbusu nepřipustili na ledě Minnesoty žádné drama a po 24 minutách odskočili na rozdíl tří branek, i díky dvěma trefám Cama Atkinsona. Útočník Lukáš Sedlák strávil v dresu vítězů ve hře 10 minut a 24 vteřin a připsal si jeden plusový bod v hodnocení účasti na ledě při vstřelených a obdržených brankách.

Ještě nikdy v historii čtyř nejvýznamnějších severoamerických lig (americký fotbal, baseball, basketbal a hokej) se nestalo, že by proti sobě nastoupila mužstva, která by vyhrála nejméně 12 utkání v řadě.

Blue Jackets vyrovnali patnáctou výhrou za sebou stejný zápis New Yorku Islanders z ročníku 1981/82 a Pittsburghu ze sezony 2012/13. Absolutní rekord drží Penguins, kteří se v ročníku 1992/93 radovali po 17 utkáních v řadě.

„Užíváme si to, ale už myslíme na úterní zápas proti Edmontonu. Je skvělé mít takovou šňůru, ale nesmíte se dívat moc daleko,“ řekl útočník Columbusu Brandon Saad.

Pittsburghu se povedl proti Montrealu velký obrat. Penguins vyrovnali 55 sekund před koncem na 3:3, když se trefil při power play Conor Sheary, a po 114 sekundách prodloužení rozhodl o jejich výhře v přesilovce Jevgenij Malkin, který byl vyhlášen první hvězdou večera.

Útočník Chris Kreider se hattrickem podílel na vítězství New Yorku Rangers nad Coloradem 6:2. Vítězové šesti góly potvrdili pozici nejlépe skórujícího týmu v lize.