NHL: Islanders přestříleli Detroit, Mrázek inkasoval sedmkrát

6:04
New York - Hokejisté Detroitu s Petrem Mrázkem v brance podlehli v NHL na ledě New York Islanders 6:7 v prodloužení. Red Wings vedli už 5:2, ale domácím se povedl neuvěřitelný obrat. Druhý gól poražených dal Martin Frk. Ondřej Pavelec kvůli zranění kolena nedochytal zápas New York Rangers, kteří po sérii čtyř porážek zdolali Calgary 4:3.

Petr Mrázek inkasuje jednu ze sedmi branek foto: ČTK

Detroit doplatil na nedisciplinovat Tylera Bertuzziho, který v 54. minutě v přerušené hře sekl do nohy Cala Clutterbucka. Mladý útočník byl vyloučen do konce zápasu. Pětiminutový trest si za něj odseděl na trestné lavici Frk a nestačil se divit. Islanders v dlouhé přesilovce během necelých čtyř minut otočili čtyřmi góly na 6:5.

Porážku Detroitu v normální hrací době ještě odvrátil 31 sekund před sirénou Mike Green, ale v prodloužení se potřetí v zápase trefil Brock Nelson a svým druhým hattrickem v NHL utkání ukončil. Druhou hvězdou zápasu byl vyhlášen nováček Matthew Barzal, který přispěl k výhře pěti asistencemi

Mrázek v divokém zápase kryl 22 střel. Na obratu Islanders se podílel i slovenský brankář Jaroslav Halák, který po pátém gólu Detroitu nahradil Thomase Greisse a ve zbytku utkání inkasoval jen jednou.

Pavelec v minulém nepovedeném duelu s Bostonem (1:6) střídal Henrika Lundqvista a tentokrát začal od první minuty. V úvodní třetině kryl sedm z osmi střel, ale do druhé části kvůli zranění kolena už nenastoupil. Za Calgary chytal Mike Smith, David Rittich zůstal na střídačce.

Výsledky noční NHL:

NY Islanders - Detroit 7:6 v prodl., NY Rangers - Calgary 4:3, Washington - Columbus 4:2, Carolina - Vancouver 4:1, Winnipeg - St. Louis 2:5, Dallas - Pittsburgh 4:3 po sam. nájezdech, Florida - Los Angeles 1:3. Anaheim 3:2 Edmonton