NHL: Hyka si připsal první asistenci. Mrázek nezabránil prohře

7:11
NEW YORK/PRAHA - Útočník Tomáš Hyka pomohl v nedělním utkání první asistencí v NHL k výhře hokejistů Vegas nad New Jersey 3:2. Domácím nestačily ani dva body forvarda Taylora Halla, který bodoval v 18. utkání po sobě. Gólman Petr Mrázek 22 zákroky nezabránil prohře Philadelphie 1:4 na ledě Floridy, jež zvítězila pošesté v řadě. Odchovanec Vítkovic neuspěl potřetí za sebou.

Tomáš Hyka útočí na gólmana. foto: Reuters

V New Jersey padly všechny branky ve druhé třetině. Jako první se prosadili Golden Knights. Hyka tečoval střelu obránce Jona Merrilla, kterou brankář Corey Schneider vyrazil před Davida Perrona, jenž se z dorážky nemýlil.

Devils vyrovnali, ale Vegas poté odskočili do dvoubrankového náskoku. New Jersey se zásluhou Halla povedlo snížit, ale nevadský celek vedení ubránil.

Florida na Mrázka poprvé vyzrála už ve třetí minutě, kdy střední útočník Alexandr Barkov potrestal vyloučení beka Radka Gudase, který v první třetině svedl i pěstní souboj s Jaredem McCannem.

Ruský forvard Jevgenij Dadonov dvěma trefami zvýšil na rozdíl tří branek a čtvrtý gól přidal Jonathan Huberdeau. Flyers v závěru utkání pouze zkorigovali stav.