NHL: Hvězda utkání. Krejčí oslavil návrat do sestavy Bostonu gólem a asistencí

7:30aktualizováno  9:15
NEW YORK - Hokejový útočník David Krejčí v sobotním zápase NHL oslavil návrat do sestavy Bostonu po šestizápasové absenci gólem a asistencí, jimiž přispěl k výhře 5:0 v Ottawě. Rodák ze Šternberka se dočkal ocenění druhé hvězdy utkání. Na triumfu Bruins se nahrávkou podílel i druhý nejproduktivnější Čech v soutěži David Pastrňák.

Boston zvítězil na plné čáře 5:0. foto: APLidové noviny

NHL: Pavelec opět zazářil, po roce a tři čtvrtě si připsal si nulu

Skóre utkání otevřel v deváté minutě útočník Ryan Spooner z přesilové hry, ke kterému se na pravý kruh odrazila tvrdá střela Krejčího. Ve druhé třetině Bruins odskočili na rozdíl čtyř branek zásluhou Noela Acciariho, Spoonera a Krejčího. Gólová radost rodáka ze Šternberka přišla v 34. minutě v početní výhodě. Obránce Charlie McAvoy vyslal od modré tvrdý projektil, jenž se od betonu gólmana Mikea Condona odrazil před brankoviště ke Krejčímu, který si připsal šestou trefu v sezoně.

Finální podobu výsledku zpečetil v čase 41:11 Patrice Bergeron třetí využitou přesilovkou. U jeho trefy asistoval Pastrňák. Boston zvítězil v šestém z uplynulých sedmi duelů a celkově bodoval poosmé v řadě.

VÝSLEDKY NHL:

Ottawa - Boston 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)
Branky: 9. a 26. Spooner (na první Krejčí), 24. Acciari, 34. Krejčí, 42. Bergeron (Pastrňák). Střely na branku: 25:34. Diváci: 17.579. Hvězdy utkání: 1. Spooner, 2. Krejčí, 3. Krug (všichni Boston).

Florida - Montreal 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) Branky: 25. Brickley, 52. Trocheck. Střely na branku: 33:38. Diváci: 18.013. Hvězdy utkání: 1. Reimer, 2. Brickley, 3. Trocheck (všichni Florida).

St. Louis - Carolina 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Branky: 1. Brodziak, 21. Berglund, 49. Upshall - 29. D. Ryan, 34. Wallmark. Střely na branku: 29:25. Diváci: 18.749. Hvězdy utkání: 1. Upshall, 2. Brodziak, 3. Berglund (všichni St. Louis).

Nashville - Minnesota 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Branky: 43. Hartnell, 48. P.K. Subban, 58. Arvidsson. Střely na branku: 29:29. Diváci: 17.459. Hvězdy utkání: 1. Saros, 2. Hartnell, 3. P.K. Subban (všichni Nashville).

Washington - New Jersey 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)
Branky: 3. T. Wilson, 12. Djoos, 28. J. Carlson, 45. Niskanen, 60. Bäckström - 18. J. Moore, 50. Zajac. Střely na branku: 35:27. Diváci: 18.506. Hvězdy utkání: 1. J. Carlson, 2. Djoos, 3. Ovečkin (všichni Washington).

Vancouver - Los Angeles 3:4 (1:2, 1:0, 1:2)
Branky: 5. Stecher, 38. Goldobin, 41. Dowd - 14. Toffoli, 15. Gáborík, 43. Clifford, 47. Doughty. Střely na branku: 25:36. Diváci: 18.865. Hvězdy utkání: 1. Toffoli (Los Angeles) 2. Dowd (Vancouver), 3. Doughty (Los Angeles).

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...