NHL: Hertl vstřelil dva góly, Simon hrál s Crosbym a dvakrát asistoval

7:07
NEW YORK - Hokejový útočník Tomáš Hertl vstřelil v pátečním utkání NHL dvě branky, ale se San Jose promarnil ve třetí třetině vedení 5:2 a prohrál 5:6 v prodloužení. Dvěma asistencemi podpořil Dominik Simon výhru Pittsburghu 4:0 na ledě New Yorku Islanders. Martin Frk si připsal přihrávku u vítězné branky Detroitu, který porazil Floridu 4:2.

Hokejový útočník Tomáš Hertl vstřelil v pátečním utkání NHL dvě branky. foto: Reuters

Hertl otevřel v oslabení skóre, když sólový únik zakončil přesnou ranou nad lapačku Craiga Andersona. Odchovanec pražské Slavie zvyšoval v prostřední části na 5:2 i se štěstím. Český útočník obkroužil branku, puk poslal do brankoviště, v němž si ho gólman Ottawy srazil hokejkou za svá záda. Na obratu domácích se dvěma zásahy podílel Matt Duchene, který rozhodl prodloužení už po sedmi sekundách.

Simon dosáhl stejné bilance dvou přihrávek ve svém úvodním utkání této sezony, v dalších šesti zápasech ale vyšel naprázno. Pražský rodák si v pátek připsal dvě druhé asistence hlavně díky šikovnosti Sidneyho Crosby, po jehož boku nastupoval v první formaci. Lídr Pittsburghu figuroval u všech branek a zaznamenal gól a tři přihrávky. Gólman Tristan Jarry kryl 31 střel a vychytal druhou nulu v sezoně.

Frk za nerozhodného stavu 2:2 vypálil ve 49. minutě v přesilové hře z levé strany a Anthony Mantha usměrnil hokejkou puk do branky mimo dosah Jamese Reimera. Hlavním strůjce čtvrté výhry Detroitu v řadě ale byl gólman Jimmy Howard, který kryl 38 střel. Domácí jich vyslali na Reimera jen poloviční množství.

VÝSLEDKY NHL

NY Islanders - Pittsburgh 0:4 (0:0, 0:3, 0:1) Branky: 21. a 54. Sprong (na první SIMON), 24. Malkin, 36. Crosby (SIMON). Střely na branku: 31:38. Diváci: 13.641. Hvězdy zápasu: 1. Crosby, 2. Jarry, 3. Sprong (všichni Pittsburgh).

Ottawa - San Jose 6:5 v prodl. (1:2, 1:3, 3:0 - 1:0) Branky: 49. a 61. Duchene, 11. Dzingel, 25. Mark Stone, 41. Brassard, 51. Hoffman - 7. a 34. HERTL, 13. M. Karlsson, 23. Tierney, 24. Burns. Střely na branku: 43:35. Diváci: 16.061. Hvězdy zápasu: 1. Duchene, 2. Mark Stone (oba Ottawa), 3. HERTL(San Jose).

Detroit - Florida 4:2 (1:0, 1:1, 2:1) Branky: 1. Athanasiou, 28. Tatar, 49. Mantha (Frk), 56. Nyquist - 40. Matheson, 44. Barkov. Střely na branku: 19:40. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Howard, 2. Athanasiou (oba Detroit), 3. Barkov (Florida).

Winnipeg - Buffalo 4:3 (2:1, 1:1, 1:1) Branky: 10. Byfuglien, 16. Trouba, 27. Wheeler, 41. Little - 12. Scandella, 39. J. Larsson, 53. S. Wilson. Střely na branku: 29:29. Diváci: 15.321. Hvězdy zápasu: 1. Wheeler, 2. Byfuglien (oba Winnipeg), 3. J. Larsson (Buffalo).

Chicago - Vegas 4:5 (1:2, 2:1, 1:2) Branky: 19. Hinostroza, 28. Sharp, 40. Schmaltz, 41. J. Toews - 5. Tuch, 16. Marchessault, 26. W. Karlsson, 46. Eakin, 54. R. Smith. Střely na branku: 32:43. Diváci: 21.933. Hvězdy zápasu: 1. R. Smith (Vegas), 2. Hinostroza, 3. J. Toews (oba Chicago).