NHL: Frolík rozhodl prodloužení. Washinton převálcoval Pittsburgh 7:1

7:36
NEW YORK - Michael Frolík rozhodl ve středečním utkání NHL gólem v prodloužení o výhře Calgary 2:1 nad Arizonou a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Kladenský odchovanec si připsal asistenci i u vyrovnávací branky kanadského klubu. Hokejisté Washingtonu rozdrtili na svém ledě obhájce Stanleyova poháru Pittsburgh 7:1.

Frolík rozhodl o výhře Calgary. foto: Reuters

Arizona měla v utkání k dispozici poprvé od 1. listopadu Martina Hanzala a ujala se vedení 18 sekund před druhou sirérou trefou Tobiase Riedera. Domácí vyrovnali ve 47. minutě. Frolík po vhazování přistrčil puk Matthewovi Tkachukovi, který téměř z nulového úhlu prostřelil do té doby skvěle chytajícího Mikea Smitha. Prodloužení už rozhodl český útočník sám, když výborným forčekinkem získal kotouč a sólový únik zakončil přesnou střelou.

Hlavním strůjcem úspěchu Washingtonu byl Nicklas Bäckström, který zaznamenal pět bodů za dva góly a tři asistence. T. J. Oshie měl ve srovnání s bilancí švédského útočníka jen o jednu přihrávku méně. Mezi střelce se také jednou zapsal Alexandr Ovečkin, zatímco hvězdám na druhé straně utkání nevyšlo.

Po chybě Jevgenije Malkina otevřel Oshie v oslabení skóre a domácí potrestali i vyloučení ruského útočníka, který v utkání posbíral šest trestných minut. Navíc nešťastně trefil hokejkou do hlavy brankáře Matta Murrayho, když se snažil odtlačit protihráče. Gólman Pittsburghu, který byl v době zásahu bez masky, ze zápasu odstoupil, prošel si testy na otřes mozku a dostal od lékařů svolení vrátit se do hry. Trenér Mike Sullivan ho ale z opatrnosti nechal odpočívat. Sidney Crosby zaznamenal tři záporné body za účast na ledě.