NHL: Frolík rozhodl o výhře Calgary proti Philadelphii. Sudí Suchánek má druhý start

22:44aktualizováno  19. listopadu 7:24
NEW YORK - Útočník Michael Frolík rozhodl v NHL gólem v prodloužení o výhře Calgary 5:4 na ledě Philadelphie. Na dvou brankách domácích hokejistů se podílel asistencí Jakub Voráček. Jaromír Jágr se v dresu Calgary proti svému bývalému týmu bodově neprosadil. Hokejový útočník Ondřej Palát z Tampy Bay vstřelil gól a navrch přidal asistenci, nejlepší tým soutěže ale doma podlehl New York Islanders 3:5.

Radost hokejisty Michaela Frolíka. foto: Reuters

Frolík ukončil utkání v druhé minutě prodloužení po brejku svou první střelou v zápase. Devětadvacetiletý kladenský rodák skóroval počtvrté v sezoně a byl vyhlášen druhou hvězdou duelu.

NHL: Detroit porazil Buffalo 3:1. Frk opět absentoval

Hrdinou utkání byl nicméně jeho spoluhráč Sean Monahan, jenž mezi 27. a 35. minutou zaznamenal první hattrick v kariéře a pomohl srovnat skóre. Philadelphia sice vyhrála první třetinu 3:1, ale nakonec zaznamenala čtvrtou porážku za sebou.

V duelu se představil v roli čárového rozhodčího Libor Suchánek a připsal si po čtvrtečním utkání New York Islanders - Carolina druhý start v NHL.

V sestavě domácích Flyers chyběl obránce Radko Gudas, jenž byl v předchozím duelu proti Winnipegu vyloučen do konce zápasu a v neděli ho čeká disciplinární slyšení kvůli seknutí Mathieua Perraulta.

Vítězný gól vstřelil také Radek Faksa, který byl v závěru druhé třetiny autorem čtvrté branky Dallasu při vítězství 6:3 nad Edmontonem. Třiadvacetiletý český útočník se trefil popáté v sezoně.

Islanders se v 42. minutě ujali vedení 4:0. Šestadvacetiletý Palát ukončil v 44. minutě sedmizápasovou šňůru bez vstřelené branky, když se prosadil střelou z rychlého přečíslení nad rameno brankáře Thomase Greisse. Frýdecko-Místecký rodák se trefil popáté a snížil na 2:4. V 57. minutě se asistencí podílel na kontaktní brance Yanniho Gourdeho. Dva body pro Islanders potvrdil do prázdné branky 14. gólem kapitán John Tavares, který k němu přidal dvě nahrávky. První formace Tampy ve složení Vladislav Naměstnikov, Steven Stamkos a Nikita Kučerov vyšla teprve podruhé v ročníku bodově naprázdno.