NHL: Frolík a Faksa řídili výhry Calgary a Dallasu, skóroval i Kubalík

Frolík (67) pomohl svým gólem k výhře Calgary 5:2. foto: ČTK

NEW YORK - Útočník Michael Frolík přispěl v NHL gólem a přihrávkou k výhře Calgary 5:2 na ledě Arizony a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Stejné ocenění získal v úterním programu soutěže i Radek Faksa, který pomohl gólem k vítězství Dallasu 2:0 nad New Jersey. Dominik Kubalík vstřelil čestný úspěch Chicaga při prohře 1:5 ve Vegas.
  7:28

Frolíkovi zřejmě zvedlo sebevědomí, že o den dříve ukončil svůj 22 zápasů dlouhý trvající gólový půst. Kladenský odchovanec otevřel už ve třetí minutě skóre, když v přečíslení dva na jednoho dostal přihrávku před branku a prosadil se bekhendovou kličkou. Calgary vedlo ve 35. minutě už 4:0. Třetí gól připravil Frolík, který v rohu kluziště vybojoval puk a přihrál ho mezi kruhy skórujícímu Zacu Rinaldovi. Hrdinou zápasu se ale stal Cam Talbot. Náhradník Davida Ritticha kryl 46 střel.

Dallas v prvním utkání po odvolání trenéra Jima Montgomeryho dobře začal a obě branky vstřelil v úvodních dvanácti minutách zápasu. Vítězný gól si připsal Faksa, který u zadního mantinelu převzal puk a otočkou zpoza branky překvapil gólmana Mackenzieho Blackwooda. Druhou trefu přidal Joe Pavelski. Ben Bishop zneškodnil 26 střel a stal se největší hvězdou zápasu. U New Jersey zatím neměla změna kouče patřičný efekt, ve čtyřech utkáních získalo jen bod.

Ve Vegas trval bezbrankový stav až do 28. minuty. Poté domácí ve druhé třetině třikrát skórovali a v závěrečné části odskočili až na 5:0. Porážku Chicaga zkorigoval v přesilové hře střelou z mezikruží Kubalík, který připravil Marca-Andre Fleuryho 27 sekund před koncem zápasu o čisté konto. Český útočník skóroval v sezoně poosmé a v tabulce střelcu mezi nováčky je na děleném druhém místě.

Filip Zadina asistoval u jediné branky Detroitu, který podlehl ve Winnipegu 1:5 a připsal si dvanáctou prohru v řadě. Tomáš Hertl, který v předchozích čtyřech zápasech nebodoval, přihrál při porážce San Jose 1:3 v Nashvillu na jediný gól týmu. Ondřej Kaše pomohl přihrávkou k výhře Anaheimu 3:2 po nájezdech na ledě Minnesoty.