NHL: Faksa zazářil gólem a asistencí. Mrázek pomohl vychytat výhru

7:53
NEW YORK - Petr Mrázek se postavil v NHL po osmi dnech do brankoviště Detroitu, kterému pomohl 21 zákroky k výhře 6:4 nad Anaheimem. V deseti zápasech sobotního programu soutěže bodoval z českých hráčů pouze Radek Faksa. Dvaadvacetiletý útočník se gólem a asistencí podílel na výhře Dallasu 3:1 nad Philadelphií a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Radek Faksa se gólem podílel na výhře Dallasu. foto: APČTK

Druhý nejlepší střelec NHL Pastrňák musel na operaci a dva zápasy si nezahraje

Mrázek po uzdravení Jimmy Howarda sledoval předchozí tři zápasy ze střídačky. Detroit ve všech prohrál a dobře nezačal ani pro Anaheimu. Hosté rychle vedli zásluhou dvou dobře sehraných přesilových her 2:0 a ještě ve 28. minutě drželi dvoubrankový náskok (3:1). V dresu domácích, kteří se v poslední době trápí v útoku, se ale rozstřílel Tomáš Tatar. Slovenský útočník řídil obrat týmu svým prvním hattrickem v soutěži.

Faksa zaznamenal podruhé v sezoně dva body během jednoho utkání. Nejdříve ve 25. minutě vyrovnal z dorážky čtvrtým gólem sezony na 1:1. Podobným způsobem poslal na začátku třetí třetiny Dallas do vedení Adam Cracknell a osmnáct sekund před třetí sirénou přidal za asistence Faksy do prázdné branky gól Jordie Benn. Philadelphie utrpěla první porážku po deseti vítězstvích, což byla jejich nejdelší série od roku 1985.