NHL: Faksa třikrát nahrával a stal se hvězdou večera. Jágr posedmé v řadě nebodoval

11:55
NEW YORK - Hokejový útočník Radek Faksa v nedělním zápase NHL prožil druhý tříbodový večer v sezoně. Třemi asistencemi pomohl k výhře Dallasu 6:0 nad San Jose a dočkal se ocenění pro druhou hvězdu utkání. Opavský rodák bodoval poprvé po devíti duelech. Na konci listopadu nastřílel třiadvacetiletý Faksa v utkání s Vegas Golden Knights první hattrick v kariéře, na který mu stačilo necelých sedm minut.

Hokejový útočník Dallas Stars Radek Faksa. foto: ČTK

Gólový účet Dallasu v souboji se San Jose otevřel v sedmé minutě švédský obránce John Klingberg. Stars se do konce třetiny povedlo náskok zvýšit. Faksa uspěl na vhazování a puku se ujal Tyler Pitlick, který střelou z mezikruží překonal brankáře Martina Jonese.

V prostřední části přidali Stars další dvě branky. Na trefě zadáka Stephena Johnse se podílel Faksa a v polovině zápasu se prosadil Tyler Seguin. V závěrečném dějství texaské mužstvo skórovalo v 52. minutě dvakrát v rozmezí padesáti vteřin. Nejdříve se prosadil centr Devin Shore a poté znovu Pitlick po Faksově nahrávce.

Gólman Ben Bishop vychytal čtvrté čisté konto v ročníku. Dallas zvítězil počtvrté z uplynulých pěti duelů, San Jose neuspělo po třech výhrách za sebou. „Hodně si teď věříme a navíc hrajeme opravdu dobře,“ prohlásil Klingberg.

Podle trenéra Sharks Petera DeBoera si Dallas zasloužil vyhrát. „Od úvodního vhazování byli hladovějším týmem. Prvním střídáním udali tón zápasu. Odpověděli jsme až ve druhé třetině, ale to už jsme prohrávali o dvě branky,“ uvedl DeBoer.

Útočník William Karlsson třemi góly a asistencí přispěl k rozšíření vítězné série Vegas na sedm utkání. Golden Knights přestříleli Toronto 6:3 a vévodí Západní konferenci. Čtyřiadvacetiletý Švéd zaznamenal první hattrick v historii klubu.

„Vegas mi dalo šanci. Hraju dobře, mám vedle sebe Reilleyho Smithe a Jonathana Marchessaulta, kteří mi to usnadňují,“ řekl Karlsson, který je s 20 brankami nejlepším střelcem mužstva. Přitom v předchozích dvou sezonách v dresu Columbusu dal dohromady 15 gólů.

Jágr opět bez bodu

Nevadské mužstvo vedlo 3:0 a 4:1, ale nejlepší nováček minulé sezony Auston Matthews dvěma brankami na přelomu druhé a třetí třetiny utkání zdramatizoval. Klid na hokejky Vegas vrátil Marchessault a vítězství pojistil trefou při power play hostů Karlsson. Golden Knights tak zakončili prosinec s bilancí jedenácti výher a pouhých dvou porážek, z nichž jedna navíc přišla až po samostatných nájezdech.

Jaromír Jágr nebodoval v sedmém zápase v řadě, Calgary však zdolalo Chicago 4:3 v prodloužení. Flames už v 26. minutě vedli 3:0, dvěma přesilovkovými zásahy se na tříbrankovém náskoku podílel dvacetiletý forvard Matthew Tkachuk.

Blackhawks se ještě ve druhé třetině díky dvěma gólům během 56 sekund vrátili do hry a vyrovnání zařídil v 59. minutě útočník Brandon Saad. Výhru na stranu kanadského týmu strhl po 52 vteřinách nastaveného času kapitán Mark Giordano.

Zvolte jméno roku 2024 a vyhrajte Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč

Každý týden můžete získat zajímavé balíčky od značek Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč. Hrajte s námi a získejte hlavní výhru, balíček s...