NHL: Faksa se podílel na ukončení vítězné série Washingtonu

7:04
NEW YORK/PRAHA - Český útočník Radek Faksa vstřelil v pondělním utkání NHL svůj 10. gól v sezoně a podílel se na výhře hokejistů Dallasu 4:2 ve Washingtonu. Stars tak po patnácti zápasech ukončili vítěznou sérii Capitals na domácím ledě, kde Ovečkin a spol. naposledy prohráli před více než dvěma měsíci - 29. prosince po nájezdech s New Jersey.

Radek Faksa (první zleva), Jamie Oleksiak (uprostřed) a Lauri Korpikoski (vpravo) slaví gól Dallasu. foto: APČTK

Hosté šli do vedení už ve 2. minutě po golu Devina Shorea. Rozhodující náskok pak získali v úvodu druhé třetiny, kdy díky dvěma trefám v rozmezí 114 sekund navýšil skóre na 3:0.

Faksa byl autorem druhého gólu, když ve 25. minutě zachytil tělem před brankou špatnou rozehrávku domácích a pohotovou střelou překonal Bradena Holtbyho. Ten se vzápětí po třetím gólu předčasně poroučel na střídačku a s náhradníkem Philippem Grubauerem vyrazili Capitals na stíhací jízdu.

Domácí přestříleli soupeře v poměru 44:22 a v 53. minutě dokázali snížit na rozdíl jediného gólu. Skvěle chytající Kari Lehtonen už ale potřetí neinkasoval a v předposlední minutě pečetil výhru Dallasu trefou do prázdné branky při power play Patrick Sharp.

David Pastrňák přihrál na jeden gól Bostonu v Ottawě a bodoval tak v šestém utkání za sebou. Bruins však v souboji dvou rivalů z Atlantické divize prohráli 2:4 a mají v tabulce Východní konference stále pouze čtyřbodový náskok před devátým Torontem.