NHL: Edmonton rozstřílel Anaheim 7:1 a vynutil si sedmý zápas

8:27
EDMONTON - Hokejisté Edmontonu porazili Anaheim 7:1 a srovnali stav série druhého kola play off NHL na 3:3. Rozhodující sedmé utkání je na programu ve středu v Kalifornii a jeho vítěz se v konferenčním finále utká s Nashvillem, jenž po vítězství 3:1 vyřadil St. Louis 4:2 na zápasy.

Hokejisté Anaheimu podlehli Edmontonu. foto: Reuters

NHL: Washington odvrátil první mečbol, Ottawa udolala Rangers

Oilers rozhodli o jednoznačném triumfu už v první třetině, kterou vyhráli 5:0. První dva góly obstaral ve 3. a v 8. minutě Leon Draisaitl, který pak ještě ve 36. minutě uzavřel skóre a připsal si premiérový hattrick v bojích o Stanley Cup. Jednadvacetiletý německý útočník navíc zaznamenal dvě asistence a byl vyhlášen první hvězdou večera.

V dresu St. Louis se rozloučili s play off i čeští útočníci Vladimír Sobotka a Dmitrij Jaškin. Predators, kteří v 1. kole vyřídili favorizované Chicago 4:0 v sérii, vyhráli doma i pátý zápas. Jen jednou - v utkání číslo tři s Blackhawks - dostali před svými diváky víc než jeden gól.

V neděli museli zápas otáčet, když už ve třetí minutě otevřel skóre Paul Stastny. Roman Josi po 35 vteřinách druhé třetiny vyrovnal, ve třetí části pak skórovali Ryan Johansen a do prázdné branky Calle Järnkrok.

Nashville proklouzl poprvé ve své historii od sezony 1998/99, kdy vstoupil do ligy, až do konferenčního finále, přestože vyřazovací boje o Stanley Cup hrají Predátoři již podesáté.

VÝSLEDKY NHL:

Nashville - St. Louis 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky: 21. Josi, 44. Johansen, 59. Järnkrok - 3. P. Stastny. Střely na branku: 18:24. Diváci: 17.240. Hvězdy zápasu: 1. Johansen, 2. Arvidsson, 3. Rinne (všichni Nashville). Konečný stav série: 4:2.

Edmonton - Anaheim 7:1 (5:0, 2:1, 0:0)
Branky: 3., 8. a 36. Draisaitl, 12. a 19. Letestu, 9. Kassian, 21. Slepyšev - 29. Rakell. Střely na branku: 35:35. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Draisaitl, 2. Letestu, 3. Talbot (všichni Edmonton). Stav série: 3:3.