NHL: Chlapík poprvé skóroval v NHL, gól vstřelil také Voráček

7:09
NEW YORK / PRAHA - Hokejový útočník Filip Chlapík vsítil ve dvanáctém startu v NHL svůj první gól v soutěži. Radost mu ale kazí výsledek Ottawy, se kterou podlehl doma Edmontonu 2:6. Ve čtvrtečním programu ligy se gólově prosadil i Jakub Voráček, který pomohl Philadelphii brankou k výhře 4:3 nad New Yorkem Rangers

Darnell Nurse (Edmonton) v souboji s ottawským Jeanem-Gabrielem Pageauem. foto: ČTK

Chlapík, který měl před utkáním na svém kontě dvě přihrávky, tečoval v 55. minutě střelu Mariána Gáboríka a snížil na 2:5. Skóre poté uzavřel Connor McDavid, hlavní hrdina zápasu, který si připsal dvě branky a na další dvě přihrál. Lídr Edmontonu si v produktivitě soutěže vylepšil statistiky na 36 tref a 58 asistencí a vedoucímu Nikitovi Kučerovovi se přiblížil na rozdíl jediného bodu.

Voráček ukázal, že patří nejen k nejlepším nahrávačům v lize, ale že má i tah na branku. Kladenský odchovanec bojoval s přesilou Rangers, a i když jeho střelu z mezikruží obránci Rangers zblokovali, tak se dostal k odraženému puku a skóroval. Vzápětí zvýšil vedení Flyers na 3:1 Travis Konecny, který tečoval střelu Radka Gudase.

Vrána a Hertl nahrávali u vítězného gólu

Další dva čeští hráči asistovali u vítězné branky. Jakub Vrána vybojoval na obranné modré čáře puk a v rychlém protiútoku dva na brankáře přihrál Brettu Connollymu. Ten vstřelil jediný gól zápasu, kterým Washington vyhrál v Detroitu.

Tomáš Hertl získal kotouč po výborném zásahu brankáře Martina Jonese a založil rychlý protiútok, který zakončil Logan Couture. Útočník San Jose rozhodl v prodloužení o výhře domácích 2:1 nad Vegas.

Los Angeles, které před utkáním drželo v Západní konferenci poslední postupové místo do play off, zvítězilo v Coloradu jednoznačně 7:1 díky střeleckému koncertu Anže Kopitara. Slovinský útočník je prvním hráčem Kings od roku 1993, který nasázel v jednom utkání čtyři branky. Před 25 lety se stejný kousek povedl Lucu Robitailleovi.