NHL: Chlapík pomohl Ottawě otřepat se z debaklu, Polák si dal vlastní gól

7:22
NEW YORK/PRAHA - Přestože odehrál hokejový útočník Filip Chlapík ve středečním utkání NHL jen necelých šest minut, stihl přispět asistencí k výhře Ottawy 4:3 v Torontu. V dresu domácích si Roman Polák srazil puk do vlastní branky a zaznamenal dva záporné body. Další český obránce Michal Kempný asistoval u jediné branky Chicaga, které doma podlehlo Minnesotě 1:2.

Ottawa porazila Toronto 4:3 v prodloužení. Vítězný gól vstřelil Tom Pyatt. K výhře Senators pomohl asistencí i český mladík Filip Chlapík. foto: Reuters

Ottawa o den dřív utrpěla debakl 2:8 od Chicaga a v Torontu přišla na přelomu druhé a třetí třetiny o náskok 2:0. Vedení jí vrátila akce, u níž hrál důležitou roli Chlapík, který se ve středu po pěti dnech vrátil do prvního týmu Senator z farmy v Belleville. V sestavě nahradil zraněného Bobbyho Ryana.

Pro českého útočníka získal puk Alexandre Burrows a Chlapík z rohu přihrál mezi kruhy Gabrielu Dumontovi. Ten nejdříve minul, ale od zadního mantinelu se kotouč vrátil před branku a Dumont se prosadil se i přes bránícího Poláka. Pro nováčka Chlapíka to byl v sedmém zápase NHL druhý bod a znovu za asistenci.

Polák smolařem zápasu

Polák si druhý záporný bod připsal u první trefy, když na hranici brankoviště sváděl souboj a od jeho hokejky skončil puk v síti. „Dnes při nás nestálo štěstí. Tvořili jsme hru, vypracovali si spoustu šancí, ale v zakončení jsme byli netrpěliví. I když pochvalu si zaslouží Anderson, chytal skvěle. A na druhé straně jsme vyrobili pár chyb a potrestali je,“ řekl trenér Toronta Mike Babcock.

Ottawa těsné vedení neudržela, ale nakonec stejně vyhrála, protože udeřila z brejku tři na jednoho. Autorem vítězné branky byl v 57. minutě Tom Pyatt. Hrdinou však byl gólman Craig Anderson: oklepal se z předchozího dne, kdy byl střídán, a předvedl 45 úspěšných zákroků.

„Snažím se zápas hodit vždycky za hlavu jak nejrychleji je to možné,“ řekl Anderson, jenž v úterý inkasoval čtyřikrát během prvních třiceti minut hry. „Ani jsem neměl čas nad ním přemýšlet. Ale dnes jsme byli o 180 stupňů lepší. Bojovali jsme, dobře četli hru a dělali správná rozhodnutí. A byli jsme mnohem silnější před naší brankou,“ vysvětlil obrat.

Bodoval i Kempný, Ruttu sestřelil Foligno

Kempný asistoval u první branky zápasu podruhé za sebou. Obránce Chicaga tvrdě vypálil od modré a Brent Seabrook z dorážky otevřel skóre. Minnesota ustála úvodní třetinu bez dalšího gólu, pak vyrovnal Jonas Brodin a obrat dokonal ve 44. minutě Ryan Suter.

„První třetina byla z naší strany otřesná. Soupeř měl 41 pokusů, my jen 11. Asi patnáct minut se hrálo v našem pásmu. Že jsme prohrávali jen o gól, bylo úžasné,“ uvedl trenér Minnesoty Bruce Boudreau. O přestávce hráčům promluvil do duše. „Kluci se pak rozjeli a dřeli,“ těšilo ho.

Na začátku třetí třetiny odstoupil na chvíli domácí obránce Jan Rutta, jehož trefil do hlavy Marcus Foligno. Český bek, který rozehrával ve vlastní třetině u mantinelu, se po ošetření vrátil.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...