NHL: Chicago v NHL podlehlo Torontu a neuspělo počtvrté v řadě

7:11
NEW YORK - Hokejisté Toronta ve středečním utkání NHL uspěli v Chicagu 3:2 v prodloužení, které po šesti vteřinách z trestného střílení ukončil střední útočník William Nylander. Blackhawks zakončili šestizápasovou sérii před vlastními fanoušky pátou porážkou a z toho čtvrtou v řadě. Obránce Michal Kempný a centr David Kämpf v dresu Chicaga ani torontský bek Roman Polák nebodovali. Zadák Jan Rutta se do sestavy poražených nevešel.

Toronto zvítězilo nad Chicagem. foto: Reuters

Skóre zápasu otevřel v šesté minutě domácí obránce Brent Seabrook po využité přesilové hře. Maple Leafs díky Mitchellu Marnerovi do konce prvního dějství srovnali a ve třetí třetině střední útočník Nazem Kadri dokonal v početní výhodě obrat. Blackhawks znovu odpověděli při hře pět na čtyři, vyrovnání zařídil centr Nick Schmaltz.

V nastaveném čase se Švéd Nylander ihned po vyhraném vhazování prodral do samostatného úniku. Bek Duncan Keith ho ale při zakončení seknul, a rozhodčí proto nařídil trestné střílení, které první hvězda večera dotáhla do úspěšného konce bekhendovým blafákem.

Chicago - Toronto 2:3 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1) Branky: 6. Seabrook, 48. N. Schmaltz - 17. Marner, 45. Kadri, 61. W. Nylander z trestného střílení. Střely na branku: 36:36. Diváci: 21.563. Hvězdy utkání: 1. W. Nylander, 2. Andersen, 3. Kadri (všichni Toronto).

Calgary - Los Angeles 1:2 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1) Branky: 15. Monahan - 45. Muzzin, 65. Pearson. Střely na branku: 31:27. Diváci: 19.004. Hvězdy utkání: 1. Kuemper (Los Angeles), 2. Monahan (Calgary), 3. Pearson (Los Angeles).