Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

NHL: Chicago prodloužilo vítěznou sérii na sedm zápasů

7:37
NEW YORK - Hokejisté Chicaga zvítězili ve středečním utkání NHL na ledě St. Louis 2:1 v prodloužení a natáhli sérii výher na sedm zápasů. Blackhawks tak potvrdili pozici druhého nejlepšího týmu v celé lize, rozhodující gól vstřelil už ve 25. sekundě nastaveného času Artěmij Panarin.

Slovenský útočník Marián Hossa. foto: Reuters

V sestavě Chicaga vyšlo místo znovu pouze na jednoho z dvojice českých obránců Michala Kempného, zatímco Michal Rozsíval sledoval zápas pouze z tribuny v roli náhradníka. A mimo jiné viděl Kempného první potyčku, když se český nováček ve druhé třetině vleže přetahoval za brankou s Davidem Perronem, za což oba dostali jen dvouminutové tresty.

Blackhawks už předtím dostal do vedení svým sedmým gólem v sezoně Marián Hossa a dlouho se zdálo, že to bude hostům stačit. Až v 58. minutě vyrovnal střelou od modré čáry obránce Alex Pietrangelo a poslal zápas do prodloužení. Hned v jeho úvodu trojice hráčů Chicaga uzamkla domácí v jejich obranném pásmu a Panarin rozhodl přesnou střelou švihem.

Také zbývající dva středeční zápasy neskončily po šedesáti minutách. Columbus pokořil Anaheim 3:2 v prodloužení, Ottawa uspěla v Buffalu 2:1 až po samostatných nájezdech.

Statistika NHL

• Columbus - Anaheim 3:2 v prodl. (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0) Branky: 2. Jenner, 6. Saad, 62. Werenski - 38. Rakell, 42. Ritchie. Střely na branku: 18:32. Diváci: 10.250. Hvězdy zápasu: 1. Werenski, 2. Jenner, 3. Johnson (všichni Columbus).
  • St. Louis - Chicago 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1) Branky: 58. Pietrangelo - 22. Hossa, 61. Panarin. Střely na branku: 28:30. Diváci: 18.704. Hvězdy zápasu: 1. Crawford (Chicago), 2. Allen (St. Louis), 3. Panarin (Chicago).
  • Buffalo - Ottawa 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0) Branky: 3. Baptiste - 28. Dzingel, rozh. nájezd Ryan. Střely na branku: 32:29. Diváci: 17.884. Hvězdy zápasu: 1. Condon (Ottawa), 2. Lehner (Buffalo), 3. Dzingel (Ottawa).