Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

NHL: Češi zářili. Sedlák a Zacha dali gól, Faksa a Frolík připravili dvě branky

7:15
NEW YORK - Hokejový útočník Lukáš Sedlák pomohl Columbusu v úterním utkání NHL k návratu do čela soutěže, když přispěl gólem k výhře týmu 4:1 nad Carolinou. Paval Zacha odstartoval svou třetí trefou sezony obrat New Jersey, které otočilo v Minnesotě z 0:2 na konečných 4:3.

Michael Frolík v zápase Calgary proti Floridě. foto: Reuters

Radek Faksa bodoval ve čtvrtém utkání v řadě a i díky jeho dvěma asistencím uspěl Dallas na ledě New Yorku Rangers v přestřelce 7:6. Bilanci dvou přihrávek zaznamenal při výhře Calgary 5:2 nad Floridou i Michael Frolík.

Jakoby Columbus vyprovokovala branka soupeře v 19. minutě a ještě v první třetině překlopili vedení na svou stranu. Během 35 sekund se o obrat zasloužili Boone Jenner a Brandon Dubinsky, který na začátku druhé třetiny ještě přidal i třetí gól. V polovině zápasu uzavřel skóre pohotovou bekhendovou dorážkou Sedlák.

Faksa vstřelil svou pátou branku sezony, Frolík si připsal dvě asistence

Zacha se prosadil v přesilové hře, ve které ho pěkným křížným pasem uvolnil Kyle Palmieri, a český hráč střelou z levého kruhu do poloodkryté branky snížil ve 34. minutě na 1:2. Devatenáctiletý útočník skóroval poprvé od 25. listopadu a nabudil tým, který v závěrečné části zúročil aktivitu a zápas otočil. Vítězný gól vstřelil v 58. minutě Beau Bennett.

New York Rangers otevřel skóre už v první minutě, ale po úvodní periodě prohrával 1:3 a dvou třetinách 3:7. Druhý gól Dallasu připravil hezkou přihrávkou Radek Faksa pro Patricka Sharpa. Český útočník, který se v zápase blýskl i 16 vyhranými vhazováními, se podepsal ještě pod pátou branku týmu. Vstřelil ji opět Sharp, když rychlým manévrem zpoza branky překvapil gólmana Henrika Lundqvista, který se přemístil k opačné tyčce. Vzápětí asistoval Jiří Hudler u šesté branky hostí.

Hokejisté Floridy vedli dvěma góly Vincenta Trochecka po úvodní třetině 2:1, ale v rozmezí 25. až 32. minuty třikrát inkasovali. Na vyrovnávací gól přihrál Frolík, který zpoza branky našel mezi kruhy skórujícího Marka Giordana. Další dvě branky Calgary vstřelil Mikael Backlund během 13 sekund a při jeho druhé trefě si opět připsal asistenci i Frolík.

Výsledky NHL

NY Rangers - Dallas 6:7, Columbus - Carolina 4:1, Toronto - Buffalo 4:3, St. Louis - Ottawa 4:6, Colorado - Chicago 4:6, Calgary - Florida 5:2, Minnesota - New Jersey 3:4, Anaheim - Tampa Bay 2:1 v prodl. a Vancouver - Nashville 1:0