Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

NHL: Brankář Mrázek se blýskl v prodloužení, Tampa vyrovnala letitý rekord

7:08
NEW YORK - Gólman Petr Mrázek zastavil v sobotním utkání NHL na ledě Floridy 31 střel včetně dvou sólových úniků v prodloužení a dovedl Carolinu k výhře 4:3. Tampa Bay porazila doma Ottawu 5:1 a připsala si padesáté vítězství v sezoně. V historii soutěže dosáhl této mety stejně rychle jen Detroit v ročníku 1995/96.

Gólman Petr Mrázek se spoluhráči z Caroliny. foto: Reuters

Mrázek se blýskl skvělými zákroky zejména v prodloužení. Nejdříve skvěle četl hru, když skokem vypíchl puk Mikovi Mathesonovi, který na něho najížděl sám. Vzápětí český gólman zneškodnil samostatný nájezd Jonathanovi Huberdeauovi a z následného protiútoku rozhodl Sebastian Aho.

Tampa Bay šla v souboji nejlepšího a nejhoršího týmu soutěže za vítězstvím od začátku. Lídr NHL, který má na kontě 104 bodů, vedl rychle 2:0 a ve 36. minutě 4:1. Hlavní hvězdou zápasu byl vyhlášen slovenský obránce Erik Černák, který vstřelil jeden gól a na další přihrál. Lightning ve zbývajících šestnácti zápasech základní části můžou atakovat rekord NHL v počtu výher (62) i bodů (130).

Jaromír Jágr klesl v historické tabulce střelců Pittsburghu na třetí místo. Českou hokejovou legendu předstihl Sidney Crosby. Kapitán týmu otevřel na ledě Montrealu 440. gólem v dresu Penguins skóre, navrch přidal tři asistence a byl hlavním strůjcem výhry 5:1.